Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem bootol CD-ről, rosszul...

Nem bootol CD-ről, rosszul írtam ki?

Figyelt kérdés

Szeretném feltelepíteni a Linux Puppy-t, beállítottam BIOS-ban, hogy CD-Rom-ról bootoljon, általában ki is írja, hogy Boot From Atapi CD-Rom, aztán kapok egy kékhalált, újraindítom és a Windows indul el. Arra gondoltam, hogy rosszul írtam ki. Először kicsomagoltam az ISO fájlt, és a mappákat/fájlokat raktam rá a CD-re. Úgy kell vagy az egész iso fájlt rakjam rá?

Most Windows Xp-m van.



2013. szept. 15. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen rosszul csináltad. Először is kékhalálra csak a Windows képes (ha a linux összeomlik, akkor kernel panic van, szöveges felületen).

Másrészt az ISO fájl nem csak egy becsomagolt valami, azt egy komplett lemezkép, ha nem is 1:1 másolat. Olyan adatokat is tartalmaz, amik kicsomagoláskor elvesznek - jóllehet a fájlokat kinyerted, a lemezed nem bootolható. ISO képfájlt valamilyen lemezíró alkalmazással kell kiírni és úgy kell kezelni, mint egy lemezképet és nem pedig mint egy fájlt.


Ha nem tudod mivel csináld ott az ImgBurn vagy az InfraRecorder. Ezek ingyenesek. Ha az ISO fájlt írod rá mint fájlt a cd-re, akkor elpazarolsz még egy lemezt. Tehát a lemezkép tartalmát magát írd rá a lemezre DE ne te csomagold ki, azt majd a program elvégzi helyetted, csak megfelelően.


Az említett programokban a lemezkép írása külön menüpont/lehetőség és nem úgy kell csinálni, mint egy hagyományos lemezt. Kiválasztod a képfájlt, a meghajtót és hogy milyen sebességgel írja és a többit megoldja majd magának.

2013. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

CD-RW-re írtam ki, tehát újraírhatom.

2013. szept. 15. 14:38
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Rosszul csináltad, az iso -val nem kell csinálni semmit. Az iso nem tömörített fájl, hanem CD/DVD kép fájl. Nem csak az adott lemezen található fájlokat tartalmazza, hanem a lemez minden egyéb beállítását, mint pl. a boot szektor.


Minden CD/DVD író programnak van CD kép felíró funkciója. Azzal kell kiírni. Itt pl. le van írva Nero esetébe:

[link]

2013. szept. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!