Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Monitor FPS e beállítható?

Monitor FPS e beállítható?

Figyelt kérdés
Hello. Lenne egy érdekes dolog. Szóval a monitorom 75 Hz es, és gondolom a windows rajta max 75 FPS el megy. De ugye egy 2D s funkció (asztal, sajátgép, stb) mehetne többezerrel is. Egyszer azt tapasztaltam egy régebbi driver telepítési hibája után, hogy a monitorom jóvalta 75 FPS felett ment. Ezt abból vettem észre, hogy az egér nem rebegett a legkisebb mértékben sem. Gyönyörűen mozgott, az ablakokat is nagyon szépen mozgatta, az egész nagyon tetszett és szeretném ezt újra elérni. Az nV CPL ben ki és be kapcsoltam a függőleges szinkronizációt, de nem volt rá hatással... Van valakinek ötlete? :S
2013. szept. 16. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy monitor képfrissítését te sosem fogod se szoftverrel se driverrel befolyásolni. (monitorokhoz már nincs is driver, nem tudom ezt hogy képzelted el amit leírtál példának)
2013. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem a monitorhoz mondtam hanem a VGA hoz, és nem a monitor frissítését akarom, hanem a 2D megjelenítését... Fraps al még a böngészőnek is lehet mérni az FPS ét, és mivel az asztal, a menük, stb mind mozognak, hiába 2D sek, kell hogy legyen egy FPS ük. Monitorom 75 Hz n max 75 FPS t bírna el, de van egy olyan dolog, hogy ha a monitor nem is bírja megjeleníteni, attól még az magasabb FPS el adhatja le. Crysis 3 nál teszteltem. Belső menüben 75 FPS és 500 FPS között elég szép különbség volt. Mondhatják hogy azt nem venni észre, de igen észrevenni. És mivel hiába 2D s maga a win működése, hiszem hogy le van korlátolva, mivel a tervezők szerint tök fölösleges több FPS t adni rá, hisz annyit jelenít meg amennyit a monitor enged. De nekem kellene az a kicsi +. Ha nem voltam érthető sajnos nem tudom ujból elmagyarázni egyszerűbben. Várok más választ, hátha legalább megértette valaki a kérdésem, és annak a lényegét.
2013. szept. 16. 23:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez már egy más hibajelenség, hogy a kimenet által produkált képkockák nem abban az időben érkeznek meg amikor épp lefrissíti a monitor a képét. (Nem tudok rá megoldást, valószínű nincs is) Értelemszerűen emiatt jobb ha több az fps-ed, úgy biztos nincs kiesés.
2013. szept. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen ez lenne a lényeg, de szerintem a 2D felület csupán max 75 FPS el megy, hisz többet is elbírna. Ez lenne a gondom... És azt szeretném valahogyan elérni, hogy a 2D felület is annyi teljesítményt használjon, amennyit lehet. Gondolom ha a Crysis 3 belső menüje 1000+ FPS el ment, egy 2D felület neki nem kottyanna meg.
2013. szept. 21. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!