Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen op. Rendszer legyen a...

Milyen op. Rendszer legyen a gépemen? ( többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most windows ultimate 32 bit-es rendszer futn a masinán, de kicsit lassú tőle a gépem :/. Szerintetek milyen operációs rendszer lenne megfelelő nekem? Főként filmezés, netezésre használom a gépet, néh-néha skypolok a haverokkal


A gép:


Intel Pentium 4

ddr2 black dragon ram ( 4 gb win7 3.25 ír :O )

1 tb hdd

N vedia g force gt 440 vidikártya



Köszi előre a válaszokat! Esetleg ha linuxot ajánlotok akkor küldenétek linket mellé? ;



2013. szept. 21. 17:59
 1/9 Pcépítoo ***** válasza:
50%
Windows 8 Professional 64 Bit tökéletes lenne neked. Érzékeli a 4 GB RAM-ot és SOKKAL gyorsabb lesz a géped tőle. Már az indítás is 10-15 másodperc nekem míg a win7-el legalább FÉL PERC. Torrentről le tudod szedni,vagy win7 ultimate 64 bit is jó lenne,de én a win8-at ajánlom!
2013. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
64 bit es ultimatet próbáltam de nagyon lassú volt a rendszer :/ az a baj hogy ha elindítok egy zenét + google chromet akkor már cpu használat 100%-on, pedig semmi más nem fut :/ ezért gondoltam azt h egy kicsit gyengépp op rendszer jobb lenne mert az talán nem enné annyira a cpu-t. A win8-as kinézetet nemnagyon szeretem, de ha nem kapok másik tanácsot akkor avval majd megpróbálom
2013. szept. 21. 18:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Proci az igen gyengus win7-8hoz..
2013. szept. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tom Benko ***** válasza:
100%

Wint torrentezni... nem egy sikeres ember jellemzője. Vedd meg, vagy ne használd!

Linuxból bármi boldogan ellenne ezen a konfigon. [link] oldalon válogathatsz, én az ArchLinuxot használom, neked lehet, kicsit bonyolult lenne a telepítése. Azonban, mivel szabad szoftver, letöltöd, amelyik tetszik, telepíted, kipróbálod, ha nem tetszik, lecseréled. Annyit azért előre jelzek, a wines beidegződések itt inkább hátráltatnak, jobb, ha elfelejted őket.

2013. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia kiprobálhatod a linuxot (de neked a dualboot~ot javaslom)

próbálkoz lubuntu 12.04 64 bit lts

itt a letöltési link:

[link]


Ha van még kérdésed írhatsz privátban.

2013. szept. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat ;) már tölröm le a lubuntut :) zöld pacsi mindenkinek ;D
2013. szept. 22. 14:31
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
DOS
2013. szept. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Csxeba ***** válasza:
100%
Kipróbálhatod a xubuntut is, annak se sokkal nagyobb az erőforrás-igénye, és nekem az xfce jobban tetszik, mint az LXDE. Ha problémák adódnak valamelyik ubuntu-verzióval, próbáld ki a Linux Mintet! Nekem Xubuntun kicsit bolond a wifi-kártyám, de Linux Mint Xfce-szel szépen megy minden.
2013. szept. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
xubuntu lesz, az így kinézetre tetszik, de még utána olvasok pár fajtának :) köszi a válaszokat :)
2013. szept. 27. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!