Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bonyolult, nehéz és időigényes...

Bonyolult, nehéz és időigényes feladat. Hogyan csináljam egyszerűen?

Figyelt kérdés
Adott 1024 db kép fájl, melynek elnevezései ehhez hasonlók: 5_17_30.jpg. Az "5" lényegtelen. A "17" a 17. oszlopot jelenti, a "30" pedig a sort. Összesen 32 oszlop és 32 sor van. Valahogy ezekből képekből egy nagyot kellene csinálnom. Elkezdtem azt, hogy paint -el egymás alá raktam a képeket, de ez így rohadt sok idő. Kellene egy program, ami ezt megoldja nekem.
2013. szept. 22. 20:11
 1/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Programot szerintem nem fogsz találni erre, ha csak valaki nem ir rá egyet hirtelen.


Mekkorák a különálló képek méretei ?


Mivel a létrejövő kép nagysága is fűgg ettől (pl. 300x300 pixel esetén 9600x9600 pixeles lesz a kép) ehhez a nagy képhez (gondolom nagyobbak a kép darabok) már viszont olyan gép és program is kell ami elbirja a nagy méretet.


Próbálj meg olyan programot keresni ahol be tudod állitani, hogy a vágólapról történő beilesztés hová kerüljön. Pl. PhotoFiltre Studio X. Beilesztés után jobb egérgomb a beilesztett darabon, majd kézi beállitások és itt megadhatod neki a kézi x,z poziciókat.


Még igy is macerás, (1024-szer kell elvégezni a feladatot) viszont pontos helyre tudod rakni a darabokat, csak egy kis számolás kérdése az egész.


Sok sikert.

Üdv.

2013. szept. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:

Olyat nem tudok, amelyik a név alapján automatikusan megcsinálná, de a tablóba húzogatást a Paintnél sokkal kényelmesebben meg tudod tenni a PhotoScape program 'Összekapcsolás' funkciójával. 'Csempe' fül, az 'Oszlopok' számát állítsd be 32-re. Sajnos, úgy nézem, szerencsésebb volna, ha a két koordináta fordítva lenne a fájlnévben, így egyenként kell bedobálnod (pontosabban: az egymás mellé kerülőket Ctrl lenyomásával együtt kijelölheted, csak ezek a kiválasztóablakban nem egymás mellett helyezkednek el), de még így is százszor kényelmesebb az paintes beillesztgetésnél. Amúgy meg a Paintet általában sem érdemes használni, rengeteg sokkal jobb ingyenes képszerkesztő van:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__4..

2013. szept. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

linux alatt az imagemagick parancssori cuccai tudnak ilyet csinalni. en elso korben letrehoznek veluk egy 32 kepbol allo csikot, majd a 32 csikot raknam ossze egymas ala. scriptelheto.


windows alatt az irfanview is kepes ilyesmire, kerdes az letezik-e meg (eleg regi progi...)

2013. szept. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

" linux alatt az imagemagick parancssori cuccai tudnak ilyet csinalni"

Az imagick nagyon jó ötlet, ráadásul Windowsra is van:

[link]


Valahogy efféleképp:

[link]


"windows alatt az irfanview is kepes ilyesmire, kerdes az letezik-e meg (eleg regi progi...)"

Létezik, friss (4.36-os változatának kiadási dátuma: 2013-06-27), ropogós:

[link]


Ott is megoldható - mondjuk esetünkben két lépésben:

[link]

2013. szept. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Holnap végig próbálgatom őket. De kaptam havertól segítséget, így csak a felét kell összeraknom, a másikat Ő fogja :)
2013. szept. 22. 21:46
 6/8 tabaki ***** válasza:

"Irfanview... kerdes az letezik-e meg (eleg regi progi...)"

Az év poénja XD

Minden gépre kötelező alapprogram.

2013. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
@tabaki: evek ota nem hasznalom, mert picasa-ra alltam at...
2013. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:
Nem bántásnak szántam. Picasa is kafa.
2013. szept. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!