Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van itt valaki aki használja...

Van itt valaki aki használja a "CERBERUS" nevű lopásgátló programot? Mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

Ellopák a telefonom, rá van telepítve a cerberus nevű progi, de nem lép kapcsolatba vele.

2 kérdésem lenne.

1: Mit kell tennem hogy csatlakozzon a nethez, így be tudjam mérni, mivel kicsöng így nincs kikapcsolva, de nincs csatlakozva nethez, ezt kéne valahogy becsatlakoztassam, de nem kapcsolódik a telefonnal.

2: Hogyan kell kezelni az sms parancsokat?



2013. szept. 25. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Nem a kérdésre fogok válaszolni, de az első lépés, hogy értesíted a rendőrséget.

Sokan azt gondolják, hogy ilyen apróságokkal nem foglalkoznak, és mondjuk igaz, hogy nem fogják fontosabb ügyként kezelni a telefonodat, mint mondjuk egy sorozatgyilkos elfogását; de az ellopott telefonok jó része visszakerül tulajdonosához, ha bejelenti a rendőrségen a lopást.

2013. szept. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, persze értesíteném, csak épp be kéne mérnem, mert nem vagyok biztos a "lopásban" előfordulhat, hogy elhagytam.

Tegnap tárgyalásaim voltak több helyen, már minden felé megnéztem, de az aksija használat nélkül max ma délutánig bírja...tárgyalások miatt néma üzemmódban van rezgés-minden nélkül....és mivel kicseng tegnap este óta, ezért az a gyanúm, hogy talán én hagytam valahol el...ezért próbálkoznék a helymeghatározással, mert ha olyan helyre lövi be ahol nem jártam egyből rendőrség, ha nem akkor nem szeretnék magamból hülyét csinálni

2013. szept. 25. 10:36
 3/7 A kérdező kommentje:
persze az eltulajdonítás sincs továbbá kizárva, de feltételezem első dolga lenne valakinek egy 60 ezres telefonnál a mobil kikapcsolása...
2013. szept. 25. 10:38
 4/7 anonim ***** válasza:

"2: Hogyan kell kezelni az sms parancsokat?"

Le van írva a súgójában:

"Which commands are available by text/SMS messages?

The following commands are available (remember to replace *password* with your actual password, also remember that the password is case-sensitive):


cerberus password find - (to locate your device)

cerberus password siminfo - (to get SIM card info)

cerberus password lock code - (to lock your device with a password, replace *code* with the lock code you desire)

cerberus password unlock - (to unlock your device)

cerberus password alarm text - (to display a message and play a loud alarm, replace *text* with the message you want to be displayed)

cerberus password message text - (to display a message, replace *text* with the message you want to be displayed)

cerberus password speak text - (to make the device speak a message, replace *text* with the message you want to be spoken)

cerberus password call number - (to call a phone, replace *number* with the phone number you want to call, or don't write a number to make Cerberus call the sms sender)

cerberus password takepicture - (to take a picture and send it to your email address, the front camera will be used if available)

cerberus password capturevideo - (to capture a video and send it to your email address)

cerberus password screenshot - (to grab a screenshot and send it to your email address)

cerberus password wipe - (to wipe your device memory)

cerberus password wipesd - (to wipe the SD card)

cerberus password startemergency hours - (to make the device send its location periodically, replace *hours* with the number of hours from one alert to the next)

cerberus password stopemergency - (to stop emergency mode, the device will stop sending its location periodically)

cerberus password enabledata - (to enable data access on your device)

cerberus password enablewifi - (to enable WiFi and automatically connect to open networks)

cerberus password disabledata - (to disable data access on the device)

cerberus password disablewifi - (to disable WiFi)

cerberus password enableroaming - (to enable data roaming)

cerberus password reboot - (to reboot the device (works only on rooted devices))


If you send the SMS commands from a service that adds text at the start or at the end of the message, you can prepend "**" and append "##" to the command, like this: **cerberus password command##"

Forrás: [link]


Tehát a cerberus jelszó parancs formában kell SMS-t küldeni (a jelszó helyére a cerberusos jelszót kell megadni, amit te adtál meg).


"így be tudjam mérni"

Egyszerűen le kell kérdezmi a lokációját:

cerberus password find


"1: Mit kell tennem hogy csatlakozzon a nethez"

- Bekapcsolod a wifit: cerberus password enablewifi

- Bekapcsolod az adatelérést: cerberus password enabledata

Esetleg még a roamingot: cerberus password enableroaming

2013. szept. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

kedves utolsó.

Köszönöm a hasznos infót, értelmetlenül tettem fel a kérdést, arra vagyok kíváncsi, hogy az említett sms-t a cerberusapp-on keresztül küldjem, vagy a másik saját mobilomról? kipróbáltam egy barátom mobiljáról normál sms-ben a parancsot a saját (másik) telefonomra elküldeni, de egy szöveges üzenetben megjelent h cerberus kód és a parancs, mégsem történt semmi, kikapcsoltam rajta a netet, de nem csatlakozott. Ezzel azt akarom mondani, hogy ha mégis ellopták és megy egy ilyen üzenet rá, akkor egyértelművé válik hogy rajta van...mit tegyek?

2013. szept. 25. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:

"Köszönöm a hasznos infót, értelmetlenül tettem fel a kérdést, arra vagyok kíváncsi, hogy az említett sms-t a cerberusapp-on keresztül küldjem, vagy a másik saját mobilomról?"

Egy másik mobilról kell küldeni a Cerberust tartalmazó mobilra.


"egy barátom mobiljáról normál sms-ben a parancsot a saját (másik) telefonomra elküldeni"

Melyik parancsot?


"de egy szöveges üzenetben megjelent h cerberus kód és a parancs"

Visszajelzést kéne kapnod a parancs végrehajtásának sikerességéről.


"kikapcsoltam rajta a netet, de nem csatlakozott"

Mármint be? Lehet, hogy nincs hálózat a közelben.

2013. szept. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem 2 telefonom van/vol :/ mindkettőn rajta ez a program, mindkettőn havi díjas internetszolgáltatás van.

ezért írtam, hogy a sajátomon is megpróbáltam, úgy hogy kikapcsoltam a net kapcsolatot és elküldtem az sms-t, hogy kapcsolódjon, nekem pedig jött egy üzenet, de semmi más nem történ.


A lényeg a következő, ha belépek a cerberusapp-ba és már eleve nem csatlakozik a készülékhez akkor mi van? mert jelen esetben elküldi a connect parancsot, és visszajön, hogy nem tud vele kapcsolatba lépni.


Bocsi a sok zagyvaságért, de nem értek hozzá (nő vagyok)...a telefonom még mindig kicseng, valószínűbbnek tartom, hogy elhagytam, de kérdés hol. és ha a cerberus nem tud rácsatlakozni, akkor passz, nem tudom mit tudnék tenni.

2013. szept. 25. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!