Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az LXLE Linux jobb mint a...

Az LXLE Linux jobb mint a Lubuntu?

Figyelt kérdés

Az LXLE jobb választás egy régi netezős gépre? (AMD 600Mhz, 256Mb RAM, 20Gb HDD) A végfelhasználó nem komputerszakértő, de annyira én sem.


Miben tér el a kettő?


[link]



2013. szept. 26. 00:36
 1/6 soccerway ***** válasza:
Ez csak egy átalakított lubuntu, biztos nem gyorsabb annál.
2013. szept. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez sokkal jobb lenne erre a gépre:


[link]


GameChannel Puppy:


Letöltés: ftp://puppylinux.hu/puppylinux/ISO/gamechannelpuppy.iso

2013. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az LXLE LTS, a Lubuntu nem. Linuxnál mi van ha lejár a támogatás?


A nem LTS linuxnál félévente komplett újratelepítés célszerű, vagy csak várni kell 10-20 percet amíg frissíti magát.


Aki ért hozzá magyarázza el nekem ezt az LTS dolgot, mi előnye-hátránya van az LTS Linuxnak.


A Lubuntu és a Puppy közül az előbbi felé hajlok. Kipróbáltam mindegyikből többfélét Virtual Box-ban, a Lubuntu könnyebben használhatónak tűnik, a felülete szebb és ízlésesebb. A Puppy a cuki/ódivatú stílusával nem annyira bejövős.


Ha mégis Puppy, akkor nem jobb egy Lucid Puppy? Ugye az Ubuntus szoftvereket tudja használni, ami jó dolog.

2013. szept. 27. 15:50
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
Már miért kellene újratelepíteni? Ki kell várni a frissítést, oszt csók. Az LTS annyiból más, hogy nem csak a következő kiadásig adnak hozzá hivatalos javításokat.
2013. szept. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
Ja, amúgy én erre valami Arch-forkot tennék, mondjuk CrunchBangot.
2013. szept. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 soccerway ***** válasza:

"Az LXLE LTS, a Lubuntu nem."


Az ezer éves gépedet ez nem érdekli.

2013. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!