Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Erre a laptopra Linuxot...

Erre a laptopra Linuxot rátenni mennyire jó ötlet?

Figyelt kérdés
fujitsu siemens amilo l7310w. 1.40Ghz Processzor és 960 MB RAM. Xp van most rajta de újra akarom telepíteni csak ugye az XPre megszűnt a támogatás. Ezért gondoltam a Linuxra
2013. szept. 28. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó lehet, egy céges Fujitsu Siemens Amilo Li1705-ön (csak 768 MByte RAM) például Xubuntu 12.04-et futtatok - ahhoz képest, hogy régi (5-6 éves) gép, eldöcög rajta (irodai alkalmazások, webalapú levelezés, fejlesztőeszközök, néhány unalmasabb órában pár böngészőből futatott játék).


Esetedben az a kérdés, hogy mire használnád a gépet, és mennyire vagy megbarátkozva a Linuxszal.

2013. szept. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Internetezésre használom meg zene hallgatásra. Soha nem használtam még Linuxot.
2013. szept. 28. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Bátran merem ajánlani én is. Egyszerű, gyors, stabil, biztonságos, a hardvertámogatása is nagyon jó és sokkal kisebb az étvágya, úgyhogy kifejezetten ajánlott régi pc-hez is.
2013. szept. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2013. szept. 28. 15:09
 5/5 Csxeba ***** válasza:
Xubuntu egy könnyű asztali elrendezőt használ (Xfce-t), de ha lassú lenne, még van egy ennél is könnyebb, az LXDE. Alapból Lubuntu néven létezik egy LXDE asztalt használó ubuntu.
2013. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!