Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Segítség! Az a helyzet, hogy...

Segítség! Az a helyzet, hogy rengeteg vírust találtam a Norton vírusirtóm karanténjában! Hogyan tudnám ezeket a vírusokat törölni?

Figyelt kérdés
Alapjában véve szerintem le tudnám törölni ha magyarul lenne, de ez német verzió, kérlek segítsetek:((((
2013. szept. 30. 14:42
 1/10 A kérdező kommentje:

[link]


Le is fényképeztem, hogy tudnám vírusmentesíteni a gépemet?:(

2013. szept. 30. 14:44
 2/10 anonim válasza:
angolra nem tudsz váltani nyelvben?
2013. szept. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
És a printscreen gombot is elvitte a vírus? :D
2013. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lefordítottam basszus, nincs ilyen opció (nem printscreen:D) valaki csak tudja hogyan kell:D senki nem hasznàl nortont v mi a fene?:D
2013. szept. 30. 15:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Én azt mondom hogy dobd ki ezt a szar vírusirtót , nekem amikor ez volt a gépemen mindig tele volt vírussal a gépem, a nod32 meg a másik:D szerintem az avast az sokkal jobb az összesnél
2013. szept. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lajos54 ***** válasza:

Azon most ne álljunk le vitatkozni, hogy melyik a jó vírusirtó - szerintem a legfontosabb, hogy legyen...


Egyébként meg, ha a karanténban vannak a vírusok, az azt jelenti, hogy a program tette a magáét, vagyis maga a géped (elvileg) nem vírusos. A mi a karanténban van, az már nem fertőz. Csak azért került oda, mivel azt a fájlt megtisztítani nem lehetett a vírustól (mert valószínűleg maga a vírus), de nem törli a vírusirtó, nehogy később kiderüljön, hogy hiányzik (pl. valami rendszerfájl).

Ha már jó ideje működik nélküle hibátlanul a gép, akkor egyszerűen ki lehet törölni. Azt sajnos nem tudom, hogy Nortonnál hogyan.

Illetve, dehogynem, itt olvashatsz róla magyarul: [link]

2013. szept. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) az a helyzet hogy pont azért kezdtem keresgélni mert észrevettem hogy egyre lassabb, egyre jobban fagyogat, de amikor átfuttattam a víruskeresés nem hozott eredményt. Aztán addig pötyögtrm amig meg nem találtam ezt, bem tudom hová tenni komolyan. Fogalmam sincs mit csináljak bakker:)
2013. szept. 30. 16:03
 8/10 A kérdező kommentje:
Elolvastam tényleg értem, de sehogy sem lehet letörölni azokat, amiket karanténba zárt? Mert megértem én hogy elkülöníti, de az attól még ott figyel:0
2013. szept. 30. 16:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem figyel az, hanem pihen!


Amúgy a karantén elemeinek kezelése úgy szokott történni, hogy kijelölsz egyet/többet/mindet, jobbegérrel odakattintasz, és a helyi menüből kiválasztod a "törlés a karanténból" című műsort. Rem, azt megtalálod a szótárban...

[link]


Mindazonáltal nagyon ügyesnek tűnsz programkezelés/program ui nyelv választás terén, ezért tudom ajánlani, hogy legközelebb kínai, koreai, tájföldi, v arab nyelvű programokat használj, mert akkor már a szótárazással sem kell bajlódnod, mivel teljesen felesleges...

[link]

2013. szept. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De miért olyan nyelven van, amit nem értesz? Az sosem szerencsés, pláne nem ilyen programnál, mert ha próbál figyelmeztetni valamire nem fogod érteni és nem tudod, hogy pl. engedélyezd-e vagy sem.


Most hirtelen nem tudom, hogy a Norton-nál hogy van, de szerintem ha ahhoz is van felhasználónév és jelszó, tehát van licenced, akkor netről is (a hivatalos oldalról) letöltheted a magyar, vagy esetleg angol verziót és beírod hozzá a jelenlegi adatokat és működni fog addig, ameddig a licenc érvényes. Persze ahhoz ezt le kell törölni, de ha utána végigfuttatod a teljes vizsgálatot megfelelő beállításokkal, akkor újra elrendezi a vírusokat. Remélhetőleg nem lesz probléma, bár a fontosabb fájlokról talán nem árt mentést készíteni előtte. Egyébként sok program rá is kérdez, hogy mi legyen a karanténba zárt vírusokkal, van amivel meg lehet tartani azokat elzárva, direkt azért, ha újra akarod telepíteni a szoftvert vagy újabb verziót akarsz felrakni, de előtte azt le kell szedned.

2013. okt. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!