Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 instalásása során...

TesztBOB68 kérdése:

Windows 7 instalásása során nem tudok BIOS-ból bootolni CD-ről?

Figyelt kérdés

CD lejátszóban van a WIN7 lemez és mikor biosból beállítom, hogy a CD-ről bootoljon / elsődleges, másodlagos boot device is mind a CD-re van állítva / normálisan betölti a régi windowst....

Nem értem, hogy miért nem hagyja, hogy a kiválasztott CD-ről bootoljon..Ez egy vírus?


Továbbá mikor a windowsból raktam újra a wint7-et az újra instalálás után /frissítés/ az egér tükrözve mozgott onnantól kezdve..

Elég érdekes ez is..

Valakinek van valami javasolni valólja?

Előre is köszönöm!



#BIOS #Windows 7 #boot para
2013. szept. 30. 18:14
 1/3 hypno ***** válasza:

Alapvetően két eset lehetséges.


1. A Win7 lemezedről hiányzik a boot-szektor, vagyis nem bootolható. Ez olyankor szokott előfordulni, ha a letöltött képfájlt kicsomagolják és így írják ki lemezre, ahelyett, hogy a "képfájl írása lemezre" (vagy ezzel egyenértékű) opciót választanák.


2. Több optikai meghajtód van és nem az az elsődleges, amit a boot sorrendben beállítottál. (Ez a ritkább)

2013. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első esélyesebb. Simán csak rosszul lett kiírva a lemez. Hogy is írtad ki?
2013. szept. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A DVD kiírásával nem volt gond. Ismerősnél működött a BOOT-olás erről a DVD-ről.


Szerintem a BIOS-al lehet itt probléma inkább. Be van állítva h CD-ROM az első, második és harmadik is a CD-ROM boot device, de mikor újra indítom a gépet, akkor mindig a harddiskről tölti be az infót.


Esetleg ez egy BIOS-os vírus?


A legalapvetőbb problémám az volt, amiért újra telepíteni akartam a windowst, hogy egyik napról a másikra eltűnt a videókártyám mint eszköz a számítógépről.

Ismeretlen eszközt írt kis és csak 1 monitort tudtam használni.

Kiszedtem, megtisztítottam, visszadugtam a videókártyát, de utána is ezt a problémát tapasztaltam, hogy nem található a videókártya.

BIOS-ba megnéztem és nincs disabled-re kapcsolva a videókártya. Elvileg mindennek működnie kéne.


Ekkor döntöttem úgy, hogy újra telepítem a windows-t..de nem túl sok sikerrel és a probléma még mindig fent áll..


A válaszokat előre is köszönöm!

2013. okt. 2. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!