Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Menyi rammot bír kezelni a...

Menyi rammot bír kezelni a windows 7 ultimate 32 bit?

Figyelt kérdés

nekem most windows xp home edition van fent és a 4 GB-ből

csak 3.24 GB ismer ezért lennék kíváncsi hogy ez mért van és más 32 bites operációs rendszer is ennyit ismer e fel



2013. okt. 1. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Először leírom neked a 67 bites Windows 7 verziók memóriakezelését:


Starter: 8GB

Home Basic: 8GB

Home Premium: 16GB

Professional: 192GB

Enterprise: 192GB

Ultimate: 192GB-ig látják és kezelik a memóriát.


Én úgy tudom hogy a 32 bites verziók maximum 4 BB-ig kezelik a memóriát

2013. okt. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocs, nem BB, hanem GB
2013. okt. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
8%
Ez nem az operációs rendszertől függ, hanem atól, hogy az alaplap mennyit bír kezelni. Ha megnézed az alaplapod típusát, és márkáját, szépen bepötyögöd a google ba akkor meg kell nezni, hogy mennyi a Max ram. vagy valami ilyesmi... Ezt a tényt ismerve, hogy az alaplapod még 32 bited, (szóval elég régi) nem tudom hogy bír-e 4 nél többet!
2013. okt. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem hiszem de akkor is mért csak 3.24 GB ram van
2013. okt. 1. 15:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az utolsó válaszolónak.

Az is számít , hogy az alaplap mennyit kezel.

Hiába kezelne a 64 bites win 7 Ultimate 192 GB-ot ha az alaplap csak 8 GB-ig képes RAM-ot befogadni :DD

2013. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"nem hiszem de akkor is mért csak 3.24 GB ram van"

Nincs integrált videokártyád?

Mert lehet, hogy a részére lop le a win fél giga ramot....

2013. okt. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
tényleg nekem egy 224 mb van és lehet hogy az mert mosz is azt használom
2013. okt. 1. 15:07
 8/11 anonim ***** válasza:

"Teljesen igaza van az utolsó válaszolónak.

Az is számít , hogy az alaplap mennyit kezel.

Hiába kezelne a 64 bites win 7 Ultimate 192 GB-ot ha az alaplap csak 8 GB-ig képes RAM-ot befogadni :DD"


Kissé el vagytok varázsolva. Hiába kezel a lapod 32 GB-ot ha a 32 bites oprendszer csak 4 GB-ot fog felismerni és használni. Nagyon okos válasz.


Az alaplapnak és az oprendszernek is kezelni kell tudni a megfelelő mennyiségű RAM-ot. Ha az egyik nem képes rá akkor bukta van. Nálad az a gond, hogy 64 bites oprendszer helyett 32-est használsz...

2013. okt. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Komplikato ***** válasza:

Aemlyik lap nem kezel 4GB-ot, az 3.24-et sem kezel. Egyébként olyan lap nem volt tudtommal ami 3GB-t támogat, 4-et meg nem. Olyan volt ami 1, 2 vagy 4GB-ot támogat. Volt olyan lap amiben be lehetett kapcsolni, hogy pont csak 3GB-ot lásson, de akkor az megint nem 3.24.

A 32 bites rendszer alatt viszont a 4GB-ban benne van ám az esetleges VRAM, hangkártya memória, bizonyos flash memóriák, stb. is.


Olyan viszont van, hogy meg van adva hány "bankot" támogat az alaplap (ez régebben oldala a ramnak volt, de létezik két soros kétoldalas is, az már 4 bank kapásból) és lehet, hogy valamelyik ram egyik oldala már nem látszik az alaplap felé.

2013. okt. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az eső 6 válaszból is rájött magától a kérdező arra, hogy esetleg 64 bites rendszert kellene használnia a 32 helyett.

Ha nem akkor a többi válasz sem hasztalan.

2013. okt. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!