Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel feladatra megoldást...

Zeu kérdése:

Excel feladatra megoldást tudtok, vagy létezik program erre?

Figyelt kérdés

Adott: egy táblázat openoffice Calc, vagy 07-es office excel részében. Van vagy 100 sornyi adat, utána képletekkel kiszámolt eredmények.


Feladat: az eredményeket időnként 1-1-el változtatni (növelni, csökkenteni) szeretném + - jelre nyomva, vagy valahova egy karaktert beírva, ilyesmi. Lehetőleg minél egyszerűbben. A változtatást megjegyezze mentés után. Ne kelljen mindig átírni az értéket amiből számolta, vagy a képletet.


Gondoltam rá hogy beírom a képlet végére:+ és egy mező ahova a változtató számot írom majd, de az hosszabb használat után ilyen +75, vagy -100 közeli érték lenne és melós átírosgatni.


Esetleg másik programot is ajánlhattok, amiben kicsit kicsavarva, de megoldható a feladat.



2013. okt. 4. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha épkézláb le tudnád írni a feladatot akkor még tudnánk is segíteni
2013. okt. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én értem. Persze én is 2x-3x olvastam el. :D


Van egy táblázatod, aminek az alján vannak összegző képletek. Azt szeretnéd megoldani, hogy hozzá tudj adni az összegző sor fölé üres adatsort, amit kitölthetsz, és a képletbe bele lesz számítva.


Erre a legtriviálisabb megoldás: jobb klikk az összegsor sorfején (tehát bal oldalt, ahol a sor számát írja) -> Beszúrás. Ekkor fölé beszúr egy új sort. És automatikusan bele fogja számítani a képletbe, ha nem fixáltad $ jellel a tartomány végén a sor számát.

2013. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, kimaradt:


Jah, de egyébként némi VB programkód hozzáadással megoldható, hogy ezt egy kattintásból megold, ilyen parancsgombbal.

2013. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Uhh, szóval nem lett érthető? :D nem akartalak fárasztani egy fölösleges kisregénnyel :)

Megpróbálom leírni részletesebben miről van szó. A lényeg: egy feladat elkészítési menetét tartalmazza a táblázat, elejére beadod az adatokat, végére kiírja az eredményt.


Képletek sorával kiszámolok egy értéket, jelen esetben egy vasbeton gerenda lehajlását (pl 13,5 mm). Utána ezzel továbbszámolok, amiből kijön a szükséges acél mennyisége, és elhelyezkedése. Az eredménynek kijöhet hogy kell pl 4 sornyi acél, de az túl nagy pazarlással bírja el a szerkezetet, szóval akár nagyobb teher is rátehető. Azt szeretném, ha a táblázat be tudná mutatni, hogy ha növelem a terhet pl 10 KN-onként, akkor mennyivel nőne a lehajlás, és mikor érné el azt az értéket, hogy már 5 acél kelljen hozzá.


Mivel a teher értékét is egy képletsor adja valahol a táblázat közepén, nem a legszebb megoldás ha azt kell mindig átírni 10KN-nal nagyobbra. Ezért kellene valami módszer, hogy fokozatosan növeljem.


Vannak egymás mellett futó folyamatok, összehasonlítások, ezért illusztrációként egymás melletti táblázatok is, szóval nem tudom az egészet simán oldalra húzni, hogy végigszámolja minden értéknél.


Így érthetőbb valamivel? :)

2013. okt. 4. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Szóval a lényeg, hogy bizonyos cellák értékeit szeretnéd egy +/- gombbal változtatni?


Fel lehet tenni egy léptetőnyílnak nevezett kontrolt, és ahhoz kell egy nyúlfarknyi VBA kódot írni.

Jól értem a feladatot?


[link]

--> "Példa kombinált lista létrehozására"

2013. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, rosszat másoltam be.

Ezt a részt keresd a linken:

"Példa léptetőnyíl létrehozására"

2013. okt. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen erre gondoltam !

Mennyit kerestem, pedig ilyen egyszerű szó "léptetőnyíl" :D


Köszönöm, már ki is próbálom :)

2013. okt. 4. 13:09
 8/8 anonim válasza:

Ez nem magyar oldal, de találtam hasonló megoldást:

[link]

2013. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!