Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Manjaro Linux: vélemények?

Manjaro Linux: vélemények?

Figyelt kérdés

2013. okt. 8. 14:46
1 2
 1/11 soccerway ***** válasza:
2013. okt. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2013. okt. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 FeeroP válasza:
Én is feltettem ezt a kérdést, de nem érkezett válasz még rá, végül úgy döntöttem, hogy felrakom. Most ez van a gépemen Manjaro XFCE. Abszolut kezdő felhasználó vagyok, a számítástechnikában járatlan emberke. Teljesen alap dolgokra használom, netezés, illetve a szövegszerkeztőt. Ezeke remekül működnek. Sajnos a libre office angolul van rajta, de nem gond.
2013. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 FeeroP válasza:
Bocs, de az előbb véletlenül elment a válasz. :( Viszzatérve a témára a telepítésnél a particiós résznél figyelni kell. Miután én nem értek hozzá, igy volt egy kis gond, de utána olvastam, és végül megoldódott. Pontosan mire vagy kíváncsi?
2013. nov. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 FeeroP válasza:
Ezt még küldöm. [link]
2013. nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bevallom, én ódzkodom az 1.0 alatti verziószámú dolgoktól. Mennyire érzed stabilnak és kiforrottnak?
2013. nov. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 soccerway ***** válasza:
Nálam is fent van a Mint mellett, hiba nélkül megy, kezdőknek is ajánlott.
2013. nov. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 FeeroP válasza:
Szerintem a manjaronál másképp kell értelmezni a verzió számot, de ez le is van írva abban a linkben amit küldtem. Arra a kérdésedre, hogy mennyire kiforrott ez az operációs rendszer nem tudom megmondani, remélem, hogy az :). Azért raktam föl, mert nem akarok verzió váltásokkal foglalkozni. :)
2013. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bizony, a rolling release nagyon is csábító. Sajnos én az LMDE-vel kapcsolatban eléggé megszívtam a feleségem laptopján.


OFF

Egy szép napon egy frissítés után nem akart elindulni többé, azóta egy régebbi kernel-verzióval fut és mindenféle baja van, a cinnamon is összedőlt, de tettem rá egy XFCE-t és azóta egész jól eldöcög. Újra kéne telepíteni, csak nincs hozzá se kedvem, se időm.

Azt hiszem, kipróbálom ezt a Manjaro-t, de először csak a saját gépemen.

2013. nov. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Kb. egy hete Manjaro (XFCE) fut a gépemen. Ennyi tapasztalat után azt tudom mondani, hogy gyors, stabil és szinte hibátlan.


Én abszolút kezdőnek azért nem biztos, hogy ajánlanám. A pacman / pamac páros zavarbaejtő lehet annak, aki még sosem látott közelről linuxot, az AUR-ból való telepítésről nem is beszélve.


Ahhoz is dolgozni kell egy kicsit, hogy video-lejátszás közben ne vegye el a képet a képernyővédő / energiagazdálkodó izé.


De az Arch wiki nagyon jó, eddig minden kérdésemre választ adott. Ha valaki nem ijed meg a terminál látványától, akkor a Manjaro egy nagyon jó választás.

2014. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!