Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem bootol cd-ről a...

Miért nem bootol cd-ről a laptop, ha be van állítva a cd-ről való bootolás?

Figyelt kérdés
Van egy hp650es laptopom, teljesen új. Màr a létező összes beàllítàst megcsinàltam a biosban, de nem akar cdről bootolni, hanem elindítja az operàciós rendszert ami rajta van. Màr vagy ezerszer telepítettem windowst és nem értem, hogy most miért nem sikerül. De a gép bios menüje is teljesen màs, mint amikkel eddig talàlkoztam. Ha valakinek van vmi ötlete, kérem ossza màr meg velem.

2013. okt. 13. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ha ezzel sem sikerül, lehet, hogy nem boot-os a CD.

2013. okt. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem a linket amit küldtél. A boot options-ben van egy olyan hogy cd rom boot az engedélyezve van meg minden màs is mellette pl. Network adapter. Nem ez a lényeg, hanem amikor kijön a startup menu, kivàlasztom f9el a boot device options-t. Ott mutatja hogy mik azok az eszközök amik elérhetővé vannak téve bootolàsra és hiàba van engedélyeve a cdről való bootolàs nincs ott. Nem értem miért. Erre tudsz valami segítséget?
2013. okt. 13. 12:37
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha minden màs botolàsi eszközt letiltok és csak a cdromról való bootolàst hagyom engedélyezve akkor mentés utàn újraindul a gép és azt írja ki: boot device not found, please install an operating system on your hard disk. De akkor hogy telepítsek ha nem engedi hogy cd romról bootoljon. Lehet hogy hülye vagyok, de nem igazàn értem hogy mit jelent az hogy nem bootos a cd.
2013. okt. 13. 12:43
 4/6 Emberek ***** válasza:
lemaradt a boot szektor a CD-ről, azaz nincs rajta egy olyasfajta "önindító", ami által képes lenne a telepítőt elindítani
2013. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én szerintem a telepítő lemezzel illetve lemezekkel nincs gond. 3at próbàltam ki. Mindegyik nem lehet rossz.
2013. okt. 13. 18:33
 6/6 Emberek ***** válasza:

akkor nem ismeri fel a BIOS a CD olvasódat.

ennek oka lehet, hogy nem kap naftát, vagy szétcsúszott valami kábel

2013. okt. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!