Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Office 2007 helyesír...

Microsoft Office 2007 helyesírási ellenőrzés. Hogyan tudom megoldani azt, hogy a Word egy bizonyos nyelven ellenőrizze a szöveget? Böv lent

Figyelt kérdés

Beállítom alapértelmezettre a magyar, erre elkezdi szlovákul meg angolul ellenőrizgetni. Hogyan törölhetem ki az angol meg a szlovákot?

[link]



2013. okt. 13. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

vedd ki a bejelölést, (pipát) előlük!

csak a magyar előtt hagyd meg.

2013. okt. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ. azok nem pipák, hanem az az előtt a nyelv előtt van, ami fel van telepítve, ami használható.
2013. okt. 13. 17:09
 3/9 anonim ***** válasza:

az automatikus felismerés elöl!

[link]

2013. okt. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ. kivettem, de akkor is szlovák :( lehet azért mert a billentyűzetem nyelve szlovák? (szlovákiai vagyok). de nagyon fontos volna hogy a Word ellenőrizze a helyesírást
2013. okt. 13. 19:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el,de van itt egy ilyen,nemtom,láttad-e; én mást kerestem, és volt valami kérdés, de asszem, nem ez, de ez is hasonló, most már ide írom, hátha jó lesz neked

office.microsoft.com/hu-hu/word-help/helyesiras-es-nyelvhelyesseg-ellenorzes-mas-nyelven-HA010354780.aspx

2014. márc. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*ez egy db link
2014. márc. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2010-es Word-öm van, de ez a rész szerintem (remélem) nem változott azóta.


Több helyesírás-szótár is lehet telepítve a Wordbe egyszerre, az nem okoz gondot. Ne töröld le őket, jól jöhetnek még.


A nyelv az általad begépelt szöveg egyik attribútuma. Gépelsz valamit, kijelölöd (Ctrl+A), az alsó sáv (status bar) bal oldalán oda van írva, hogy milyen nyelv van neki beállítva. Ráböksz és átállítod magyarra.


Azt javaslom, hogy az alsó boxból (automatikus nyelvfelismerés) vedd ki a pipát. Nekem rosszak vele a tapasztalataim. És természetesen a felsőbe se legyen pipa, különben nem fog ellenőrizni.


Leokézod és kész.


(A szöveg nyelve nem fontos, hogy az végig egyforma legyen. Írhatsz olyan szöveget, amelyikben az egyik bekezdés magyarul van, a másik angolul, a harmadik szlovákul stb. Szóval bekezdésenként vagy akár mondatonként is tudod állítani a szöveg nyelvét, így a vegyes nyelvű szöveget is ki tudod javítani. )

2014. márc. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lacidd23 válasza:
100%

Én ezt a következőképpen oldottam meg, sikeresen!


Először megnyitottam azt a word-dokumentumot, amelyiket korrektúráznom kellett magyarul.


Majd a Korrektúra fülön a Szinonimák ikonjára kattintottam (már nem emlékszem, hogy jobb vagy bal egérgombbal…). A Nyelv párbeszédablakban kijelöltem a magyar nyelvet (rákattintottam az egérrel, de a pipa megmaradt előtte és az angol előtt is). A párbeszédablak alján kivettem a pipát az Automatikus nyelvfelismeréstől. Ezután megnyomtam az Alapértelmezést… (itt tévedtek az előbbi válaszadók, mert ők ezt nem tették meg!). Megjelent egy újabb ablak a következő kérdéssel: „Módosítja az alapértelmezett értéket (nyelv) a(z) magyar (Magyarország) értékre? Ezt fogják használni a(z) NORMAL sablonon alapuló új dokumentumok.” Igent nyomtam. Ez az ablak eltűnt. Majd OK-t nyomtam az előző Nyelv párbeszédablaknál. Ezután a Korrektúra fülön megnyomtam a Helyesírást, és már működik is, helyesen. Mint a karikacsapás.


Ha majd más nyelven kell korrektúráznom, akkor más nyelvet teszek alapértelmezetté a fenti módon, amikor szükségem lesz rá. Egyszerű, ugye?


Eligazításként lehet használni az egyik fenti válaszadó által feltöltött képet is. (Én nem tudom, hogy itt hogyan töltsek fel fényképet...)


Remek napot kívánok!


Laci :)

2017. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lacidd23!


kép feltöltése, pl. ide (azért jó, mert ingyenes, elég sokáig fenn is van, + ha mented a törlő linket, akár Te is törölheted ha már nincs rá szükséged.):

[link]

a kapott direkt kép-linket, bemásolod ide.


próba, cseresznye!

2017. máj. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!