Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem tudtok egy jó képszerkeszt...

Nem tudtok egy jó képszerkesztődt?

Figyelt kérdés

a fothoshopon kivül

a válazokat előre is köszönöm :D



2013. okt. 13. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Photofiltre, Picasa 3, én ezeket használom:)
2013. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Photoscape, Paint shop pro 9
2013. okt. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

GIMP, bár azt mondják: kezdőknek nehéznek tűnhet, nem tudom...

Lehet hogy ezt-azt az XNView segítségével is meg lehet csinálni a képeken, igaz hogy név alapján képnézegetőnek tűnik, de ha egyszerűbb dolgokról van szó, esélyes hogy meg lehet csinálni.


Bocsi, látássérült vagyok, nem foglalkoztam soha ilyenekkel, csak gondoltam hátha segít a válasz.

2013. okt. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat :D
2013. okt. 13. 17:32
 5/8 Lajos54 ***** válasza:

Attól is függ(het) a választás, hogy mit szeretnél vele csinálni.

Például az általad említett Photoshop annyira sokat tud, hogy egy átlagos felhasználó valóban nem használná ki a tudásának egy töredékét sem, ráadásul a használata komoly tapasztalatot, gyakorlatot igényel.

Jó alternatíva az amatőr célra bőven elegendő GIMP (majdnem mindent tud, amire szükség lehet), de szintén sokat kell vele gyakorolni, mire jól tudod használni. Viszont rengeteg segítséget lehet hozzá találni, leírásban is, videóban is.

De ha nem túl komoly feladatokról van szó, bőven elegendő lehet egy szerényebb tudású, viszont éppen ezért könnyebben kezelhető program.

Tehát először azt kellene körülhatárolnod, mit takar az általad keresett "jó képszerkesztő" kifejezés, vagyis mik a vele szemben támasztott igényeid.

2013. okt. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Drone007 ***** válasza:

"... az általad említett Photoshop ... ... használata komoly tapasztalatot, gyakorlatot igényel ..."

Azért ez erős túlzás. Nem hallottam még OKJ-s photoshop tanfolyamról, úgyhogy annyira azért nem kell misztifikálni a dolgot. Elég sok tutoriál van a neten, és bárki akinek józan esze, és kitartása van, az képes elsajátítani a photoshop használatát akár profi szinten is.


De itt egy egyszerű kicsi és ingyenes képszerkesztő, aminek elég jó a tudása az egyszerűbb rajzolási, és képmanipulálási műveletekhez:

[link]

2013. okt. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lajos54 ***** válasza:

:) Nincs ebben semmi misztifikáció, az OKJ-s tanfolyamokról meg inkább ne beszéljünk...

A Photoshop egy nagy tudású, ennek megfelelően elég bonyolult program, és ahogyan Te is írtad: kellő kitartás... stb. , szóval igenis kell hozzá gyakorlat, a témakörben való jártasság. Nem árt, ha valaki tudja, miket lehet vele egyáltalán megcsinálni, és azt a funkciót hol, hogyan lehet elérni. Egy teljesen kezdőnek még a kedvét is el tudja venni eleinte.

De mindezt (és amit korábban írtam), csak azért említem, említettem, mert egyszerűbb műveletekhez felesleges a Photoshop beszerzése. És ráadásul a kérdező is azt írta: "a fothoshopon kivül", tehát csak egyet értettem vele.

2013. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:

Végre nem csak én ajánlgatom a Stylepixet :)

Tényleg elég jó, a tudásához képest meghökkentően kicsi, és még a PS-ra is hajaz. Az elején nálam kissé instabil volt, de úgy tűnik, a mostani verzióval már nincs baj.

A magyarítását meg nézzük el neki, én még ennyit sem tudok koreaiul...

2013. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!