Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy meglehet azt oldani, hogy egy programot elindítok, és az elindít egy pár általam megadott programot ( gondolok a notepadra, google chromera, firefoxra, skypera ). Ha meglehet csinálni, hogy?

2013. okt. 13. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Tehát, pl. elindítod a Firefoxot, és megnyílik vele a skype is?
2013. okt. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
Gondolom, írsz egy batch-fájlt, ami elindítja őket.
2013. okt. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. Válaszoló, igen, de abba mit írjak bele? Segítenél légyszi...?
2013. okt. 14. 14:25
 4/5 tabaki ***** válasza:

Most linuxban nem tudom kipróbálni, de valószínűleg csak a programok nevét (pl. firefox.exe) egymás alatti sorokban. Szerintem ennek az alapján illenék, hogy a rendszer megtalálja. Ha nem, írd a teljes elérési útvonalat -- itt bizonytalan vagyok a dologban, mert el tudom képzelni, hogy problémát okozhatnak a szóközök, ékezetes betűk, hosszú fájlnevek.

Az egészet megírhatod Jegyzettömbben, és mentsd el .bat kiterjesztéssel. Ha igaz, amit írtam, rögtön működnie is kéne.

2013. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
tabaki köszi szépen, már működik :)
2013. okt. 14. 15:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!