Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ti mennyit kérnétek egy...

Ti mennyit kérnétek egy Videóklipp vagy egy audio CD elkészítéséért?

Figyelt kérdés
Haveromnak készíteném aki nem kitudja milyen haver, most kezdett egy híres énekesnek gitározni, és szeretne már saját CD-t kiadni, én mint informatikus naponta dolgozok zene vágással, előadások szerkesztéséve egy cégnél, szerintetek mennyit kérjek tőle?
2013. okt. 14. 11:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Órabért? Vagy nemtom
2013. okt. 14. 11:18
 2/8 anonim ***** válasza:

"Haveromnak készíteném aki nem kitudja milyen haver"

Ezt te érted? :D


Videóklipp: SEMMIT nem mondtál róla. A videóklipp lehet webkamerás felvételek összevágása, meg berendezett stúdióban profi eszközökkel felvett, megrendezett jelenetek, profi sminkessel, fénytechnikával, utómunkával, satöbbi. Nem mindegy. :)


A zene vágást meg te tudod, hogy mennyi meló neked, illetve mennyire akarod vagy nem akarod lehúzni azt a havert. (Igen, én órabérben csinálnám.) Amúgy egy CD kiadáshoz - laikusként én úgy tudom, hogy - nem csak vagdosni kell.

2013. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kicsit el vagy varázsolva...
2013. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mennyit kérél CD-ért? hangtisztítás, összevágás, stb
2013. okt. 14. 11:49
 5/8 anonim ***** válasza:

A zenei CD-k nem így készülnek, értsd már meg...

Rögzítés, keverés, masterelés...

Mindhez komoly cucc, megfelelõ hely és sokéves tapasztalat kell.

Neked ezek közül melyik van meg?

Ha egyik sem, akkor kb 200 forintot...

Videoklipprõl ne is beszéljünk.

2013. okt. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mivel feljebb írtam hogy ezzel dolgozom naponta akkor van minden ami kell, profi mikrofontól kezdve kamerák, stb. Csak az ára érdekelne, mennyit kérnétek
2013. okt. 14. 12:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolom egy ilyen meló amúgy nem lenne neki kétfillér, ha ki kellene csengetnie bruttóban, de neked is vszeg lesz benne több óra munkád.


Na, mármost figyelembe kell venni:

- mennyire jó haver

- tett-e már ő is neked szívességet

- hogy áll anyagilag

- a te időd mennyit ér neked

- dob-e az anyagi helyzeteden az a pénz


Úgy gondolom, hogy az 1000Ft/óra nem túl sok, de min. napi 5000Ft, ami sztem eléggé diszkont ár. Viszont ha csak 2 óra melód van vele, akkor párezer ftért nem érdemes variálni, és talán majd úgyis honorálja magától is (pl. meghív sörözni). Az is könnyen lehet, hogy ő se várja el ingyen, ezért majd megegyeztek.

2013. okt. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó :)
2013. okt. 14. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!