Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Debian vga támogatás?

Linux Debian vga támogatás?

Figyelt kérdés

A Debian esetleg képes kezelni olyan vga chipset-et, amit esetleg más linux disztró nem? Vagy ezeknek az alapjai ugyanazok?

Sis Mirage 3+ chipse-ről lenne szó, eddig egy linux sem kezelte rendesen, (ubuntu, lubuntu,xubuntu,mint,fedora) Eddig ezekkel próbálkoztam.

A Debian állítólag a legjobb, legstabilabb mind közül, ezért elképzelhető, hogy több mindent is támogat mint a többi? ( bocs ha nevetséges a kérdés, láma vagyok linux témában)



2013. okt. 17. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

ubuntu és a többi a zárójelben a fedórán kívül mind a debianra épül...

Vagy is, továbbra is manuálisan kell és ne számíts teljesítmény növekedésre, maximum a VGA felbontást tudod optimalizálni.

2013. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
2013. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Találtam egy ilyet: [link]

Állítólag Ubuntu 12.04-ig működik.

...jobb híján feldobod a 12.04 LTS-t.

Debian nagyon jó, de több szakértelmet igényel.

2013. okt. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint az összes kernel szinte ugyanaz, és ami nem működik egynél, a többinél sem fog. :/

Nem akartam semmilyen teljesítmény növekedést, sem játszani vele. Egyszerűen a felbontást akartam 1280x800 -ra rakni.

De ha nem megy alapból, nem foglalkozom vele.

Sajnálom, pedig nagyon tetszik a linux, de így nem tudom/akarom használni.

Köszönöm mindenkinek.

2013. okt. 18. 09:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ugyanaz-e a bajod, de hasonló problémába én is beleszaladtam már. Itt van róla az egyszemélyes thread-em a Linux Mint fórumon :)


[link]

2013. okt. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Valamiért nem jön be a link, pedig elolvastam volna. :/ De több helyen is érdeklődtem már, sehol sem biztattak semmi jóval. Nincs tökéletes megoldás (nem értem miért) és a félmegoldások is instabilak.
2013. okt. 18. 17:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam megnyílik a link...


A lényeg, hogy (valószínűleg a DVI-VGA átalakító miatt, de ez nem biztos) az xserver nem ismeri fel a monitoromat, következésképpen az elérhető felbontásokat sem. (A régi gépem régi VGA kártyájával, amin még volt VGA kimenet, még nem volt ilyen gondom)


A problémát úgy lehet áthidalni, hogy magad írod meg a xorg.conf -ot, ami itt lakik: /etc/X11/xorg.conf


Nálam így néz ki:

Section "ServerLayout"

Identifier "X.org Configured"

Screen 0 "Screen0" 0 0

EndSection


Section "Monitor"

Identifier "Monitor0"

VendorName "Acer"

ModelName "AL1912"

HorizSync 24.0 - 80.0

VertRefresh 49.0 - 75.0

Modeline "1280x1024@75" 138.75 1280 1368 1504 1728 1024 1027 1034 1072 -hsync +vsync Option "PreferredMode" "1280x1024@75"

EndSection


Section "Device"

Identifier "Card0"

Driver "intel"

EndSection


Section "Screen"

Identifier "Screen0"

Device "Card0"

Monitor "Monitor0"

DefaultDepth 24

SubSection "Display"

Depth 24

Modes "1280x1024@75" "1024x768"

EndSubSection

EndSection



Összességében nem nagy ügy, de a "Modeline" sor paramétereit nem egyszerű kigondolni, nekem a cvt parancs volt a segítségemre.


Ezeket érdemes még elolvasni a témában:

[link]

[link]

[link]

2013. okt. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!