Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet két outlookot...

Hogyan lehet két outlookot egyszerre használni?

Figyelt kérdés

Adott egy céges laptop és adott egy otthoni. Adott egy POP3-as email kiszolgáló. A levelezést nem a webes mail-en keresztül végezzük, hanem outlookból, mint általában, viszont a munka olyan jellegű, hogy hétvégén és hétközben is kell otthonról is emailezni. Az addig rendben van, hogy hogyan lehet a bejövő leveleket rávenni arra, hogy megjelenjenek mind a két gépen, a probléma a kimenőkkel van.

Azt már megtaláltam a neten, hogy hogyan lehet beállítani az outlookot arra, hogy a kimenő leveleket feltöltse az internetes fiókra, viszont az outlook arra már nem képes (legalábbis még nem találtam rá megoldást) hogy le is töltse őket onnan (és a webes mail-nek sincs ilyen funkciója).

Tehát azt akarnám elérni, hogy ugyanazokat a be és kimenő leveleket lássam a két gépen lévő outlookokban, van erre valamilyen megoldás?

Amúgy mindkét gépen Win7 van és 2010es outlook.



#pop #Outlook #kimenő #POP 3 #két outlook #outlook két gépen
2013. okt. 18. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
POP3-mal ez nem megoldhato. Ha a szerver tud IMAP4-et kezelni, akkor igen, mert ott a mappak szinkronizalodnak oda-vissza, igy az elkuldott elemeket is feltolti a szerverre.
2013. okt. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csinálsz +1 postafiókot, és arra a postafiókra mindig BCC-zed az elküldött leveleket. Mindkét Outlookon beállítod, hogy a +1 postafiókot is töltse le vagy egy külön mappába, vagy az elküldött elemekbe.
2013. okt. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
erre találták ki az imap -ot.
2013. okt. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a szervernek a kapacitása nem túl nagy és komoly mennyiségű email forgalomról van szó. Tudtommal egyébként imap-ot nem tud kezelni a mail... Ezt hol tudom megnézni?
2013. okt. 18. 10:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a rendszergazdától.
2013. okt. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
amúgy elég gáz lenne ha nem lenne imap, egy 1986-os szabványról beszélünk...
2013. okt. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az Outlookban be lehet állítani, hogy a letöltött levelek a szerveren maradjanak végle, vagy akárhány (ez beállítástól függő) napig. Amúgy sajnos pl. a UPC-nél nincs IMAP.
2013. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez már megvan, hogy maradjanak a szerveren a kimenők, de leszedni nemtudom onnan, sem elmenteni se semmi..
2013. okt. 20. 07:46
 9/12 anonim ***** válasza:

#6: valóban gáz, de ennek ellenére a legtöbb céges/intézményi e-mail szolgáltatás kizárólag pop3-mal használható.


Kérdező: bocs, de én itt alapos kuszaságot érzek a szavaid között.


A szerveren tárolódjanak a kimenő levelek? Ha szabad tudnom, hogy sikerült elérned?


Egyébként meg úgy van, ahogy a többiek mondják. POP3-nál erre nincs közvetlen megoldás.

IMAP-nál meg lehet oldani, és viszonylag egyszerűen.

2013. okt. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy az outlookban hozzáadtam egy újabb parancssort a levelezéshez, így miután elküldi az emailt, felmásol 1 példányt belőle a webes felületre. Csak az a baj, hogy ugye azt onnan nem tölti le a másik outlook, valamint a webes felület se tud olyat, hogy onnan közvetlenül a pc-re lementse az ember.. :/

Elég elszomorító

2013. okt. 22. 06:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!