Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blender segítség? Textúrázás?

Blender segítség? Textúrázás?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagyon jó dolgokat tudok csinálni a Blenderrel, de vannak benne óriási bugok. Pl. textúrázott, vagy kiszínezett objektumokból csak az egyik látszik tesztelés közben, a másik nem, pedig ugyanúgy csináltam mindkettőt. Még ha másolom, úgy sem látszik. Hogyan lehetne ezeket a hibákat kiküszöbölni?

2013. okt. 19. 17:25
 1/7 tabaki ***** válasza:

Fogalmam sincs, ilyet még nem tapasztaltam. Ha küldesz egy ilyen fájlt, megnézném.

tabaki.uw.hu

...és szorítok, hogy átjöjjön, nincsenek jó tapasztalataim, de hátha. Zippeld be.

2013. okt. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:
Egyébként: Melyik verziót használod? Milyen oprendszerben? Mit értesz tesztelés alatt?
2013. okt. 20. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Win 7 64 bit. Asszem a 2.62-es volt vagy ilyesmi. Az a lényeg, hogy van a játékban egy falam. Azt megdupláztam egy másolással.Elhelyeztem őket és elindítottam a játékot ( erre gondoltam amikor tesztet írtam) és az egyik fal látszott a másik meg nem volt sehol, mint ha nem is tettem volna oda....
2013. okt. 31. 11:28
 4/7 tabaki ***** válasza:
Pontszerkesztő módban jelöld ki a nem látszó falat, és fordítsd meg a normálisait, mert most vélhetőleg a belső oldala került kívülre (leglábbis ez tűnik logikusnak, ha csak odábbmásoltad.) Bal menü, Flip Normals. Egyébként a tárgyakon Recalculate Normals vagy Ctrl+N gombbal minden normálist kifele rendezhetsz. Ha nem sikerül, az szerkesztési trehányságot szokott jelenteni.
2013. okt. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:
Érdemes lenne frissítened, már a 2.68a verziónál jár, mindenféle csudákkal, és nagyon hamar várható a 2.69, már két próbaverziója kijött.
2013. okt. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:

Ez a fortély annak köszönhető, hogy a felületet nem látod a másik oldalról:

[link]

A síkok egymásban fekszenek, csak éppen az egyik erre néz, a másik amarra, így a textúrák nem zavarják egymást.

Jöhet a többi óriási bug felsorolása...

2013. okt. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:
Kijött a 2.69. Ha az eddigiek alapján ítélek, ebben még valószínűleg _tényleg_ lesznek bugok, más kérdés, hogy köznapi felhasználó nem szokott beléjük botlani. A szokásos gyakorlat alapján még várható egy vagy két hibajavító kiadás (2.69a, 2.69b, stb.), de ez nem változtat azon, hogy ez már végleges formának tekinthető, érdemes letöltened.
2013. nov. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!