Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell hálózatba kötni a...

Hogy kell hálózatba kötni a két gépet?

Figyelt kérdés

Adott egy Windows 7 asztali gép, egy Linux Mint laptop, egy vezetékes TP-link R460 router.


Mindegyik rá van kötve a routerre, lehet róluk netezni, van rajtuk megosztott könyvtár. Valamilyen szinten látják egymást, de a megosztott könyvtárakat nem érem el.


A routeren vagy a gépeken kell valamit állítani?



2013. okt. 21. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez sokkal nehezebb ügy, mint ahogy az ember elsőre elképzelné.


A kulcsszó, amit a google-be kell beírnod: Samba


Kezdheted pl. ezzel. Nem olvastam, de részletesnek tűnik:

[link]


Régebben ezt már végigszenvedtem egyszer, de már nem használom azt a konfigot, és nem emlékszem a részletekre. Ha jól emlékszem, a Windowst (az XP-t legalábbis)sehogyan se lehetett rávenni arra, hogy egy ext4 partícióról olvasson. Emiatt azzal érdemes kezdeni az egészet, hogy a Linuxos /home könyvtáradat egy ntfs-re formázott partícióra teszed. Azt mind a 2 oprendszer gond nélkül látja, írja, olvassa.

2013. okt. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A linux már látja a Windows egy megosztott könyvtárát és tud onnan másolni. Fordítva még nem megy, pedig a samba-val megosztottam egy NTFS partíción lévő könyvtárat.


Ezt mondja a Win7:

"A windows nem tud kapcsolatot létesíteni... Hibakód: 0x80070035"

2013. okt. 21. 12:53
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
Mik a megosztás jogai? Linuxon milyen tűzfal-beállításaid vannak?
2013. okt. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Linux tűzfalbeállításai? Ez merre hol?


A megosztás jogait "mindenki mindet"-re állítottam.

2013. okt. 22. 18:03
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Úgy hívják, iptables. Milyen szabályok vannak beállítva? sudo systemd disable iptables után eléred a megosztást?
2013. okt. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!