Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Live usb, amihez nem kell...

Live usb, amihez nem kell boot jogosultság?

Figyelt kérdés
Amit ha berakom xp-re, akkor egyből megy. Van ilyen?

2013. okt. 22. 20:31
 1/7 Csxeba ***** válasza:

Ez nem igazán tiszta...


- Olyan liveUSB-t akarsz csinálni amin nincs boot flag, tehát nem bootolható?


Ilyet lehet, gparted-be le tudod venni a boot flaget mindenféle partícióról/drive-ról meg minden. Hogy értelme van-e: nincs. Ha csak a fájlokat akarod elérni azt boot flaggel is el tudod.


- liveUSB-t, amit windows alól tudsz bebootolni, tehát windows alól akarod indítani mondjuk az Ubuntut?


Ilyen nincs, maximum úgy, hogyha csinálsz egy virtuális gépet, pl VirtualBox-ban, majd megmondod neki, hogy figyelje az x USB portodat. Ebben az esetben minden amit oda dugsz, azt az emulált gép kapja meg és nem a host. Hogy ennek van-e értelme? Nincs, mivel a virtuális gép ISO fájlokat közvetlenül is tud kezelni, van beépített ISO mountolókája.

2013. okt. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az utóbbit akarom,munkahelyre jó lenne :D

Köszönöm a gyors és bő választ, pacsi

2013. okt. 22. 20:56
 3/7 Csxeba ***** válasza:

Na várjál, az más tészta :D

Ha el tudod érni a BIOS-t (ált. F2), vagy a boot managert (Esc/F12), akkor már nyert ügyed van :D

újraindításnál kezdd el nyomkodni a kívánt funkciót előhívó gombot (pl Boot Managerrel a legegyszerűbb), válaszd ki a megfelelő device-t (pl. USB HDD -> nekem ezt írja) és mehet a live BackTrack :D dump da hashes!!!

2013. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Épp ezaz, hogy nincs BIOS jelszavam, és nem tudom beállítani, hogy miről bootoljon a gép.
2013. okt. 24. 22:17
 5/7 Csxeba ***** válasza:

Ja, az cumi sajnos. Én nem ismerek olyan módszert, amivel BIOS jelszót meg lehet szerezni, márpedig anélkül nem tudsz más szerkentyűről bootolni.


Javasolni is tudom ilyen komoly hivatali gépek esetén a BIOS jelszavas levédését, mert az a legbiztosabb módszer a hackertámadás ellen. Ugyanis a hacker végső eszköze a live rendszer bootolása egy számára fizikailag hozzáférhető gépen. A live rendszeren root jogai vannak és bármit elér a gép többi részében, azonban BIOS jelszóval ez kivédhető.

2013. okt. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Csxeba ***** válasza:

[link]

itt esetleg találhatsz infót jelszó-visszaszerzésről, bár nekem nem sok bizodalmam van benne.


Ezúton nyomatékosan figyelmeztetnélek arra is, hogy ez természetesen illegális :D

2013. okt. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Semmi sem illegális amíg el nem kapnak :D

Köszi a leírást!

2013. okt. 26. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!