Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet beállítani, hogy...

Hogy lehet beállítani, hogy mikor bekapcsolom a gépem ne jöjjön ki 5 ablak, amit ki kell x-elgetnem?

Figyelt kérdés
Mindenféle hülyeség kijön hogy frissítsem ezt-azt, meg valami origo izé is kijön, microsoft office aktiválási varázsló stb. Ezeket hogy tudnám megszüntetni végre?
2013. okt. 24. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
szöszi,tegyél róla képet,és akkor jobban tudnánk segíteni
2013. okt. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 soccerway ***** válasza:
izéket nem tudjuk hogy kell eltüntetni. az MS office-t meg törölheted, felrakod a libre office-t az ingyenes nem kell aktiválni.
2013. okt. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A libre office miben más, mint a microsoft? Nekem mindig microsoft volt, de csak mostanában kéri az aktiválást, de ugyanúgy működik.

Ezek jönnek ki:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. okt. 24. 10:03
 4/9 soccerway ***** válasza:
vdecket lehet törölni nem erre a rendszerre való-EA-t is ha nem kell. origint frissítsd akkor majd kussol vagy töröld le. apple-install 1 item, vagy ha nem használod töröld le. Libreofficet meg próbáld ki, kompatibilis az MS félével.
2013. okt. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem tudom mik azok, melyik programokhoz tartoznak, és azt se tudom így, hogy használom-e. Tudom, hülye vagyok. A vdeck azt hiszem tudom mi, azt letörlöm majd valahogy, de a többiről nem tudom kell-e.
2013. okt. 24. 10:32
 6/9 Csxeba ***** válasza:

Én nem ismerem ezeket a programokat, de általánosságban igaz, hogy ha egy program egyszercsak megjelenik a gépeden a te akaratod nélkül, azt valószínűleg törölheted.


Ezek a programok a PUP-ok, (Potentially Unwanted Programs), azaz potenciálisan nemkívánt programok. Amikor valamilyen ingyenes programot felraksz a gépedre, akkor gondolom nem olvasod el a különféle utasításokat/infókat, hanem csak "továbbnexteled". Na ilyenkor egyezel bele olyasmibe, hogy ezeket felpakolászod. Ehhez hasonló programok, amik valószínűleg még a gépeden vannak ezen kívül:


McAffe vírusfigyelő

PCSpeedUp tisztogató

Ask, Bing, fenetudja böngészős "Toolbar"-ok.


Ezeket nyugodtan nyesheted le a fenébe. Kb bármilyen programot letörölhetsz amúgy is a gépedről, legrosszabb esetben drivert törölsz és utána elmegy mondjuk a képernyőfelbontásod... Ezért mielőtt olyat törölsz, amiben nem vagy biztos, csinálj egy rendszervisszaállítási pontot.

2013. okt. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mi az a rendszervisszaállítási pont?

El szoktam olvasni a dolgokat, de nem tudok angolul, szóval biztos van, amit rosszul csinálok. De pl. a toolbarokat sosem engedem feltenni. Az EA games izé ami mindig kijön és betöltődik valószínűleg a sims3-hoz tartozik, mert annak a neve valami electronic arts. A sims3-mal 1 évbe max 2x játszok, de nem szeretném letörölni. Ha az EA games-t letörlöm, nem tudom, a sims működne-e. A vdecket letörlöm, a többire meg azt mondtátok, hogyha frissítem, akkor nem fog előjönni többet. remélem így lesz.

2013. okt. 24. 13:49
 8/9 Csxeba ***** válasza:

A rendszervisszaállítási pont az kb olyan, mint egy fénykép a géped állapotáról egy adott időpontban. Pl. amikor minden királyul működik, akkor csinálsz egy rendszervisszaállítási pontot, és később, amikor valami elromlik, akkor visszaállítod a rendszert arra az állapotra.

Ilyen pontokat automatikusan is hoz létre a Windows pl. bizonyos programok telepítésekor (pl Avast vírusfigyelő).


A Simset ha kétszer használod, akkor akár le is törölheted, mivel a beállításokat és a mentett állásokat nem kötelező letörölni (persze kérdés, hogy amit ilyen minimál-letörléskor fönt hagy, az nem produkálná-e ugyanezeket az idegesítő felugró ablakokat).


Ha nagyon nagy a vész és úgy érzed, hogy használhatatlan a rendszered, akkor végülis újra is telepíthetsz. A mentéseidet kiírod pendrive-ra vagy DVD-re és kész.

2013. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gamer_Norbert_pc válasza:
Hát nem kell se Rendszer Visszaállitás se semmi csak belemész a start menü/Futattás/És Beirod msconfig és a startupra rámész és minden hol a ppipát ki kell szedned :)
2014. máj. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!