Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Számítógép Lanba kötése, Nem...

Számítógép Lanba kötése, Nem egyezik a Bit (32-64) lehetséges?

Figyelt kérdés
Ha rossz helyre írtam a kérdést elnézést, Naszóval. Haverom ma átjönne LANozni, a 2 gépet netkábellel kötöm össze, nincs router, illetve semmi, csak sima kábel. Nekem Acer Aspire laptopom van, 64bites Windows 7 rendszerrel, neki pedig Asztali gépe van 32 bites windows 7 rendszerrel. Mindkettő Ultimate. Lanba kötésnél nem lehet gond hogy az Én gépem 64 bites?

2013. okt. 25. 18:20
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
Igen, lehetséges. Semmi köze amúgy hozzá.
2013. okt. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Tudom mi a különbség a 2 között csak nemtudtam -hogy LANban számít-e. KÖSZI!
2013. okt. 25. 18:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Röviden: semmit nem számít!


Hosszabban kifejtve: az, hogy egy oprendszer hány bites, csak azt határozza meg, (kicsit talán pongyolán fogalmazva, most nem akarom minden részletbe menően kifejteni) hogy egyszerre hány bites adatokat képes kezelni.

Ez persze magával von pár egyéb jellemzőt is, például nagyobb a megcímezhető memória nagysága, stb. Na meg hogy milyen programokat képes futtatni. Natívan az egyik 64 bites, a másik pedig 32 bites alkalmazásokat képes futtatni. (Persze a 64 bites is megbírkózik a 32 bites alkalmazásokkal, de a 16 bitesekkel már nem. A 32 bites elfuttatja a 16 bites alkalmazásokat is.)

De ez független attól, hogy hogy kezeli a hálózati hardvert. Márpedig minden csak ezen múlik. Ugyanúgy használja a hardvert, ugyanúgy kezeli a különböző hálózati protokollokat, tehát abszolút semmiben nem különbözik a hálózati működése.

2013. okt. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! : ) egyébként core 2 duo processzor, 2giga ram és Ati radeon HD 4570 vga mellé elég 32 bit?
2013. okt. 29. 19:14
 5/5 P.O.C. ***** válasza:
Elég, ilyen gépnél nem profitálsz a 64-bites rendszerből.
2013. okt. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!