Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi az a Root jogosultság és...

Mi az a Root jogosultság és hogy lehet azt beállítani?

Figyelt kérdés
Van egy Androidos telefonom és letöltöttem rá a Total Commander-t. Meglepődve tapasztaltam viszont hogy nem férek hozzá minden mappámhoz és fájlomhoz. Megnéztem a beállításokat és láttam hogy azt írja 'Nincs root jogosultságod ezen a készüléken'. WTF?! mi ez és hogy állítsam át?

2013. okt. 27. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%

Jobb is ha nem férsz hozzá ahhoz amihez nem kéne egyszeri userként.

Ha nem tudod mi az a root jogosultság, akkor semmi keresnivalód ott.

Olyan fájlokhoz kell, amiket a rendszer használ, de egy mezei usernek nem kell hozzáférnie.

Ha rootolod a telefont, akkor buktad a garit, ha meg még el is qrsz valamit, akkor meg használhatatlan is lesz a telefonod.

2013. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na az ilyen válaszokat legközelebb mellőzzük, mert nem egy 'mezei felhasználó' vagyok, egy plugin tennék be és nem is kérdeztem hogy mi lesz ha elcseszem. Már amúgy sincs rá garancia. Az érdekelne hogy hogyan lehet megadni ezeket a jogokat.
2013. okt. 27. 17:21
 3/11 anti paladin ***** válasza:
11%
Pedig válaszolt rá. :) Rootolni kell a telefont. Gugli sokat segít neked a telefon pontos típusának ismeretében.
2013. okt. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

ma 17:21

Márpedig ha ezt a kérdést feltetted, akkor te mezei user vagy. Ez nem mezei user eleve nem tesz fel ilyen kérdést.

2013. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel hogy az vagyok-e vagy sem, de ha találkoztam ezzel a problémával akkor azt szeretném megoldani mert útban van. Különben egy átlag felhasználót egyáltalán nem is érdekli az ilyesmi :P
2013. okt. 27. 19:36
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Igazat adok az előttem szólóknak. Ha még életedben nem hallottál arról h "rootolás vagy root jogosultság" akkor tartsd távol magad a rendszerfájloktól. Amúgy sem tudod te, mint egyszerű felhasználó ezt megcsinálni. Ahhoz (hogy a te nyelveden mondjam) "Meg kell hackelni" a telefont. Amúgy is. Mi olyan fontos neked, hogy root jog kell neked, amikor nem s hallottál róla ? Egy sima plugin nem írna ilyet.
2013. okt. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
eh, van egy fájlformátum amit alapból nem támogat a telefon de ha beteszem neki a 'fordítóját' a system mappa egy rejtett zugába akkor működni fog. Már le is töltöttem a file-t a telefonomra csak nem tudok hozzáférni a system mappa tartalmához (van amit meg tudok nyitni de nem tudok változtatni). És igazából ehez kéne, de már utána is néztem csak nem találtam meg magyarul
2013. okt. 31. 21:42
 8/11 anti paladin ***** válasza:
45%

Magyar forrást nem tudok de itt nagy valószínűséggel megtalálod amit keresel.

[link]

2013. nov. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

Mi az a Root jogosultság és hogy lehet azt beállítani?


Erre a nem mezei userek válaszolhatnának, ha tudnának úgy beszélni, hogy mezei júzerek is megértsék.

2017. márc. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tomka 2838 válasza:
100%
Hát it megy a parti, de amúgy engemis érdekelne halottam a root-rol egy Samsung galaxy Ace-en meg is csináltam de a mai telefonok rendszébe nem nagyon nyulkálok.
2019. ápr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!