Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Virtuális gépre nem lehet...

A Virtuális gépre nem lehet az igazi gépről filet másolni?

Figyelt kérdés
Virtual PC-vel csináltam egy Virtual Computert arra a célra, hogy majd abban nyitom meg az egyik gyanúsnak vélt fileomat. Csak épp nem tudom, hogyan tudom oda másolni ezt a bizonyos filet.
2009. nov. 14. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Sima másolással nem. A virtuális gép egy konkét külön álló számítógépnek tekintendő, amit viszont hálózatba lehet kötni a "gazdagéppel". Hálózaton keresztül simán másolhatsz. Ennek a módja már egy külön kérdéskör :)
2009. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De lehet. Csak osztott vágólap kell hozzá.
2010. aug. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Bár régi a bejegyzés de érdekelhet valakit az én megoldásom.

A fizikai gépem egy p4-es gép XP rendszerrel.

A virtuálboxal létrehoztam egy virtuális gépet ami a win95 rendszerigényének tesz eleget. 64 MB Ram 128 MB videokártya 2 GB vincseszter Floppy meghajtó CD-ROM meghajtó.

Feltelepítettem így a windows95-öt a következő módon:

ISO fájlt készítettem a Free Iso Creator nevű programmal a win95OSR2 telepítőfájlaiból. (FONTOS HOGY EZZEL A PROGRAMMAL, ÚGY HOZD LÉTRE AZ ISO fájlt, hogy ne az 52 telepítőfájlt tedd ISO formátumba majd, hanem ezeket a fájlokat tedd egy mappába és a mappát tedd ISO-ba én W95OSR2 nevű mappát hoztam létre ebbe másoltam a win95 telepítő fájlokat és ezt a mappát csináltam meg ISO formátumba a creator programmal.

Azt a virtuál boxban beállítottam hogy virtuális CD-ként olvassa majd ezt az ISO fájlt. Beállítottam a BOX-ban hogy az elsődleges BOOT a CD-ROM legyen. Elindítottam a létrehozott virtuális gépet be is olvasta, elkezdte a parancssort

ott beírtam, hogy

fdisk

amit kihozott végigcsináltam enterrel és ECS-vel

utána majd mikor visszajött a parancssor, beírtam hogy format c:

leformázta a virtuális 2 gigás vinyót

utána megkerestem a virtuális CD-ROM meghajtót

nekem R: paranccsal jött létre vagyis jelent meg tehát az A:/ után beírtam h R:

Megjelent, hogy R:\> ez után kiadtam azt a parancsot, hogy dir

az ISO fájl megjelent méghozzá W95OSR2.HUN néven, ahogy az elején írtam, hogy mappát hozz létre és az legyen ISO-ba.

Ez után kiadtam azt a parancsot AZ R:/ után, hogy

copy W95OSR2.HUN C:

rámásolta a C: meghajtóra a telepítőfájlokat, és nem mappástól, hanem a mappában lévő fájlokat másolta rá a C-re

Ez után kiadtam azt a parancsot hogy c:

így bejutottam a c: meghajtóba

c:/ után beírtam h SETUP

ezzel a paranccsal kezdetét is vette a telepítés

A telepítés végeztével a probléma nekem is az volt, hogy nem tudtam a virtuális win95-ös gép és az xp-s gép között kapcsolatot létrehozni.

A sok bevezető után a megoldás mi sem volt egyszerűbb:

kikapcsoltam a virtuális gépet win95-ben start leállítás.. stb

ez után az ISO creatorral létrehoztam egy ISO fájlt, ami az átvihető adatokat tartalmazza ez lehet akármi de 700 MB felett nem lehetünk mert a win95 nem olvas DVD-t max CD-t

ez után a virtual box-ban a CD meghajtóra ráküldtem a létrehozott ISO-t a fájl tartalmával a virtuális gép CD meghajtójára persze a telepítőfájlos ISO-t már előtte töröltem.

ez után elindítottam a virtuális gépem és láss csodát, a CD-ROM meghajtón WIN95 alatt nem ISO formátumba volt a fájl amit XP alatt ISO-nak csináltam hanem úgy volt, hogy simán rá tudtam másolni a küldendő fájlt a win95 asztalára a virtuális CD-romról.

Ennyi remélem tudtam segíteni.

2014. jan. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Persze ez win95 - xp kapcsolatáról szólt... xp - xp alatt ez egy fokkal bonyolultabb... mert ez esetben az ISO a virtuális gépen is ISO... de ha DOS parancssorral próbálod megnyitni virtuális gépen lévő CD meghajtó ISO fájl tartalmát valami olyasmi parancssorral hogy

A:/ után beírod h D:

megjelenik hogy d:/ utána beírod hogy dir

így megjelenik az ISO fájl tartalma kibontva

majd

d:/ után beírod a mappa nevét vagy fájl nevét úgy, hogy:


copy mappaneve.hun c:


így a virtuűlis C-RE rá is kerül elvileg.. ezt még nem próbáltam fe lehet működne :)

2014. jan. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Működik amit utólag írtam, csak nem kell mappaneve.hun -nál a .hun csak annyi hogy a parancssorba

"d:" parancs idézőjel nem kell csak jelöltem mit írj be

aztán

"d: copy mappaneve c:"

és át is másolja a C-re vagy a C-be egy mappába nekem

a c:/dokument and setting/xyzzzz mappába másolta...

2014. jan. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 VikATanacsTalan ***** válasza:
Én úgy oldottam meg, hogy készítettem Infra Recorderrel egy CD képet az átmásolandó dolgokról, majd a virtuális gép beállításainál megkerestem a DVD meghajtó menüpontot, abban pedig beállítottam az előbb elkészített képet. OK gombra kattintás után egyből megnyitotta a virtuális gépen a kép tartalmát, amit csak át kellett másolni a megfelelő helyre. Valamiért a Ctrl+C, Ctrl+V nem működött, de a két ablak közötti áthúzás igen.
2015. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!