Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tanuljak meg photoshopp...

Hogyan tanuljak meg photoshoppolni?

Figyelt kérdés
valaki tudna adni valami tanácsot vagy linket, valami oldalt ahonnan meg lehet tanulni?

2013. okt. 31. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Nos a "photoshoppolni" kifejezés ez gyakorlatilag értelmetlen, mert nem tudni ezzel mit akarsz, most képeket akarsz szerkeszteni? vagy mit?

Mert ha sima képeket akarsz picit átfirkálni vagy rádobni pár effektet ahhoz bőven elegendő pár photoshophoz hasonló program ami ingyenes és még a feltörése meg a telepítése sem bonyolult. A photoshop is egy képszerkesztő a sok közül, csak az a legnépszerűbb, elég drága is, meg azzal megfelelő tudással lehet olyanokat művelni hogy besz@rsz.

Ha magát a photoshop hazsnálatát mint program szeretnéd megtanulni, akkor a youtube-n vagy a googlebe keressél tutorialokat, magyar nyelven is van rengeteg, és ne nagy dologgal kezdd, hanem kisebb dolgokkal.

Néhány hónap gyakorlás után és ha kiismerted a programot hogy mi hol van meg mi mire jó akkor már kezdheted a saját elképzeléseidet is megvalósítani valamilyen szinten, de ehhez sok hónapnyi tanulás szükséges, de megoldható. Én 2 évig tanultam otthon autodidakta módon és alapszinten már tudom is hazsnálni, bár sok olyan dolog van még sajnos főleg, a kijelölés, meg a kivágás az ami kifog rajtam, pedig tudom hoygan kell, tutorialt sem nézek róla, de ehhez érzék is kell ám, meg türelem és sok idő, mert nem úgy mennek ott a dolgok hogy kattintasz párat és 2 perc alatt kész egy kép.

2013. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
oké majd keresek videókat, amugy képeket szerkeszteni akarnék meg a photoshop xray néztem neten, jó lenne megtanulni de nem nagyon megy :D köszi a választ
2013. okt. 31. 13:23
 3/3 tabaki ***** válasza:

Csatlakozom Elsőhöz, különösen, ami az ingyenprogramokat illeti. Az ú.n. fotosoppolást bármelyik alkalmas programmal megtanulhatod, elsősorban a Gimppel, de van még jópár, én a RealWorld Paintet, a Hornil StylePixet, Pait.NETet, FireAlpacát szoktam ajánlgatni. Ne a Photoshop kezelését akard megtanulni, ahhoz csak tompor kell, hanem a képszerkesztés logikáját. A PS-pal azok tudnak dögöset alkotni, akiknek van eszük a munkamenet felépítéséhez, és szemük, hogy mitől jó a kép. Aki Photoshoppal valami jót tud, az elhiheted, hogy akármelyik ingyenprogrammal jobbat csinálna, mint te. Az egy más kérdés, hogy az ő szintjén már ki tudja aknázni a profi program előnyeit. De míg odáig eljutsz, nyugodtan gyakorolj egyszerűbb felületen, ugyanazokat a funkciókat Photoshopban is meg fogod találni. Meg, természetesen még sokkal többet, de a lényeg, hogy az ingyen szerzett tudás ugyanolyan jól kamatozik később a fizetős programokban is. És, megintcsak Elsőt ismételve: A Photoshop nem attól jó, hogy nem kell vele dolgozni. Sokféle módon segíti a munkádat, ha már tudod, hogy mit akarsz, de nem tud belőled grafikust csinálni. Ötlet nélkül még akkor is csak szakmai érdekességekig viszed, ha egyébként vágod a kezelését.

Gimp:

[link]

Jó tutoriálok hozzá:

[link]

2013. okt. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!