Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek a Damn...

Mi a véleményetek a Damn Small Linux operációs rendszerről?

Figyelt kérdés

Kéne egy kisigényű operációs rendszer és a Damn Small Linux operációs rendszert találtam, ami elvileg erre a célra megfelelő. Mi a véleményetek róla? Mivel a laptopom kis teljesítményű, ezért akarok egy nem túl nagy igényű operációs rendszert.

A Linux disztribúciók közül az Ubuntu ne a legmegfelelőbb választás számomra bizonyos okok miatt.



2013. nov. 1. 15:51
 1/4 tabaki ***** válasza:
Ha az angollal nincs bajod, nagyon jó kis rendszer. Javaslom még a Puppyt, Slax-et, Tiny Core Linuxot.
2013. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:

Esetleg a Little Susie, de én még nem próbáltam:

[link]

2013. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lubuntu. Direkt erre a célra találták ki. Előtte mérd fel a terepet, h laptopod összes drivere megvan-e Linuxra. Kár lenne pl a wifiért...
2013. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyan úgy debian alapú mint az Ubuntu, és a legtöbb népszerű distro.

Ez a KNOPPIX -ból lett átalakítva, igazából mindent tud amit ő, csak annyi hogy más GUI felületet használ. (JWM amit még pl. puppy, tiny core, minix használ még, Fluxbox amit pl. Debian, arch, freebsd használ)


Kéne tudni, hogy mi a gond az ubutnu -val, ha az új Unity felülete nem megy, még vannak, más alternatívák. Nekem pl. Linux Mint jött be, ez is Deb/Ubu alapon van, mindent tud amit ezek, de sokkal használhatóbb felületen.


Ha a grafikus vezérlővel vannak gondok, pl. nem támogatott video chipset mint SIS, akkor csak a manuális mókolás marad.

2013. nov. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!