Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem jó a Win7 telepítőle...

Miért nem jó a Win7 telepítőlemez?

Figyelt kérdés

Leszedtem egy Win7-et a netről, mellé meg egy Nerot íróprogramnak. Egy videó alapján kiírtam az ISO-t DVD-re a Neroval. NEM adatként, hanem a Kép/Projekt/Másolás fülön belül a Lemez CD/DVD-kép / elmentett projekt opcióval. Az eredmény a következő: ha abba a gépbe teszem be a lemezt, amelyiken kiírtam, akkor kiad egy olyasmi hibaüzenetet, hogy valami nem bináris fájl. A laptopon(amin Ubuntu van) nem ír ki ilyen hibát. Ott próbáltam is bootolni róla. Boot menüben beállítottam h DVD-ről bootoljon. Újraindítottam a gépet. Kiírta, hogy Nyomjon meg egy gombot a DVD-ről való bootoláshoz. Megnyomtam. De aztán csak villog a kurzor egy fekete képernyőn, és nem történik semmi. Tippek erre?

A lemezt egyébként Nero Expressel írtam. Így ha minden igaz, 20szoros sebességgel lett írva, de a DVD csak max. 16-szorosan írható. Esetleg ez a probléma?



2013. nov. 1. 22:31
 1/6 Azonosito321 válasza:
A hibaüzenetre nem tok mit mondani, annyira nem vágom a dolgot, viszont a Lapival semmi gáz, engem is megszivatott rendessen a win7, mindössze annyi a dolgod, hogy várj türelmesen minimum 10 percet, akk sztem már menni fog. 95% hogy ez a hiba! Ha nem akk bocsesz az időd vfesztegetéséért. Várom az eredményt...pás
2013. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Üdv! Köszi az infót. Most olvastam még csak el a választ, de kipróbálom. Várok egy 20 percet max. Az eredményt pedig leírom. Ha már azt kidobja, hogy nyomjak meg egy gombot a bootoláshoz, akkor már félig-meddig jónak kell lennie a dolognak, nem?
2013. nov. 1. 23:24
 3/6 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__2..


Na úgy látszik, nem csak nekem volt ilyen problémám. A kérdés kifejtésében megemlített 2 hiba jött elő nekem is az asztali gépen. Sőt, a 2. oldalon van egy hosszabb kommentje a kérdezőnek, ugyanazt írta ki a Windows.


Közben nyomtam egy ENTERT és most már belépett egy Win7 telepítőbe. Viszont arabul van, úgyhogy most megpróbálom gyorsan a nyelvet beállítani, ha lehet rajta. :D

2013. nov. 1. 23:49
 4/6 A kérdező kommentje:

Na sikerült félig megoldani a problémát. A hibaüzenetek ugyan feljöttek, de miután továbblépegettem, elindult a telepítés. Na most a gond annyi volt, hogy arab volt a telepítési nyelv, mert mint kiderült, ez a Windows angol helyett magyar nyelvű volt. Most leszedtem egy másik Windowst. Ezt is kiírtam DVD-re. Itt már az asztali gépnél sem írta ki a hibaüzenetet. Hát akkor gondoltam, telepítsük a laptopra szépen. Elindult a telepítő, mire azt a hibaöüzenetet dobta ki, hogy:

“Egy CD/DVD- meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, ill. USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt vagy csatlakoztassa az eszközt most.“

Utánaolvastam. Ha jól emlékszem, minden hasonló esetnél külső, USB-re dugott eszközről telepítették a Windowst. Én meg a laptopba beszerelt DVD-meghajtóval. A bootolási sorrendnél 1. DVD 2. HDD, szóval nem hiszem, hogy ez a probléma. Megoldási javaslatként még ezt találtam:


Belépsz a Bios-ba, megkeresed a merevlemez beállításait és AHCI - ról átállítod Compatibile, Standard IDE, vagy IDE Emulation módba. Ez minden laptopnál beállítható, legfeljebb a nevek különböznek. Mindjárt fog menni a telepítés.


Ezt még nem próbáltam ki. Ha átállítom, akkor később vissza kell állítani? Ha nem muszáj, nem nagyon akarok nyúlkálni a BIOS-ban, mert nem tudom, mik a veszélyei. De ezt az utolsó javaslatot szerintetek kipróbáljam? Kell itt vigyázni valamivel?

2013. nov. 2. 09:58
 5/6 Azonosito321 válasza:
Ebben nem tudok segíteni, nem akarok hülyeséket mondani. Bios ba még csak a Vga val szórakoztam. Elméletileg nem lenne gáz, ha pl a merevlemez nem indulna, mert ugye átállítod, attól még vissza tudod csinálni, mert a bios nem a merevlemezen van. Tobábbi sok sikert
2013. nov. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Azonosito321 válasza:
Én a helyedben megpróbálkoznék az arabbal és ott gyorsba nagy nehezen leszedni egy nyelvi csomagot
2013. nov. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!