Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Cod 4-ben nagy fps csökkenés....

Cod 4-ben nagy fps csökkenés. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Cod 4-en sokat deathrun-ozok és ugye ahhoz kell az fps. Valamelyik nap játszok simán megvan a 300 fps. Aztán a netemnek lett valami baja, tehát hol volt hol nem, ha volt is akkor is volt vagy 700-as pingem. Amikor azért úgy volt net olyankor volt fps-em is. Most felmegyek játszani a napokban a játék teljesen visszavette magát a legalacsonyabb fokozatra tehát: 1024x720p és minden lowon. Így se volt csak 30-60 fps-em. Visszavettem a grafikát olyanra ahogy ezelőtt is volt de így is csak 60 fps. (Tudom hogy be lehet állítani a consolba a maxfps-t és be is van). Mi lehet?

2013. nov. 2. 00:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Hacsak nincs egy olyan monitorod ami 300Hz-s akkor amúgy se látsz annyit. Ha egy tök sima monitorod van akkor valószínűleg 60Hz-s azaz 60 képkockát tud megjeleníteni másodpercenként. Szóval tök mindegy, hogy a géped 300-at is tud renderelni, mert úgyis csak 60at fogsz látni. Újabb játékokba már építenek valamit (nem jut eszembe a neve) amit ha bekapcsolsz akkor érzékeli a monitorod képfrissítési frekvenciáját és átállítja a beállításokat, hogy a videokártya ne rendereljen feleslegesen egy valag képkockát, mert úgyse látja a játékos, ezzel áramot spórolva.


Elnézést, hogy nem kifejezetten a kérdésedre válaszolok, csak gondoltam jobb ha tudod, hogy 60FPS-nél alap monitorral nem kell aggódni, mert úgyse érzékeled a különbséget.

2013. nov. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen tudom az én monitorom is 60 fps-re képes. Elég is lenne csak a deathrun egy olyan mod ahol akadályokon kell át ugrani és itt az a baj hogy számít. Míg 60 fps-el épphogy átlehet ugrani egy akadályt de egy nagyobbat már nem. Hiába nem látom a különbséget 60 és 300 között de egy nagyobb akadály 300-al simán be lehet ugrani. De azért köszönöm!:)
2013. nov. 2. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!