Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Processzor hűtése házilag?

Processzor hűtése házilag?

Figyelt kérdés
halóó,hogyan tudnám hűteni a processzoromat aida64el néztem 100 c fok fellet van ,és ha játszok akkor kikapcsol a gép ,nem hűti már le elégé,a ventilátorom ,házilag hogyan tudnám megoldani ezt,és hogy egy szobai ventilátorral jó lenne e ? vagy ez hogy van ? hogy célom lenne hogy ne kapcsoljon ki a gép szóval 60 fok alá csökkenteni,levettem az oldalát ,picit kipucoltam a portól ,de itt már hűtési gondok vannak.

2013. nov. 2. 02:24
 1/7 Argloss ***** válasza:
85%
A teljes portalanítás mellett a processzor és a processzorhűtő közé kellene tenni valami hűtőpasztát, hogy hatékonyabban adja át a hőt. Nem drága cucc, de ha lusta vagy lemenni a boltba, akkor nagymama titkos lekvárraktárából is csenhetsz egy kis lekvárt. Tesztek alapján rövidtávon az se rossz.
2013. nov. 2. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Aztán a ráégett lekvárt bicskával vagy ütvefúróval próbáld meg eltávolítani.


-40 fokhoz nem lesz elég a pasztázás, és házilag sem tudsz olyan műveleteket elvégezni minthogy normális hűtőborda-készítés, ventillátor-készítés. Nem véletlen szokás ezeket boltban megvenni.

2013. nov. 2. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és nem tudom az hülyeség lenne? vagy olcsóbb hogy vennék boltba egy szobai ventilátort és a gép mellé tenném így is le van véve az oldala
2013. nov. 2. 04:15
 4/7 P.O.C. ***** válasza:

Nem érnél vele semmi, mert a hőleadást egy helyre kell koncentrálni. Másrészről a szoba ventilátor árából, már elég komoly univerzális processzor hűtők vannak. Így hát abszolút nem értem mit variálsz ezen.

[link]

2013. nov. 2. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
me egyszer elvittem a gépemet szervizbe nem volt olcsóó megvenném én a ventilátort de kitenné bele
2013. nov. 2. 14:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Az autódat is egy rotációs kapával akarod majd hajtani, vagy elhiszed hogy mindenre van "célszerszám"?


Ha nem értesz hozzá akkor két lehetőség van:

-Szakemberre bízod

-Vállalod a kockázatot, hogy elcseszel valamit és kuka.

A várható "árat" hasonlítsd össze, amelyik kevesebb azt vállald be.

2013. nov. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 P.O.C. ***** válasza:
Egy átlag férfitól elvárható némi műszaki ambíció és barkács kedv. Minden hűtőhöz részletes képekkel illusztrált szerelési útmutatót kapsz. Szerintem nem egy agyműtét. Nem érdemes további ezreket adni érte vadidegennek.
2013. nov. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!