Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit töltsek le ha 3d-ben...

Mit töltsek le ha 3d-ben szeretnék modellezni?

Figyelt kérdés
El szeretnék kicsit komolyabban foglalkozni ezzel a témával. Mindíg is érdekelt, de valahogy sosem jutottam el odáig, hogy neki álljak megtanulni modellezni. Azonban most elég nagy kedvem van hozzá, és az volna a kérdésem hogy mivel érdemes kezdeni? milyen programmal? melyiknek a legegyszerűbb a kezelőfelülete, melyikkel lehet legkönnyebben lefektetni az alapoka, stb... Előre is köszönöm a hasznos válaszokat :)
2013. nov. 4. 19:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Annyit fűznék még hozzá, hogy animálni is szeretnék majd, bár az még sztem arrébb lesz :D:D:D
2013. nov. 4. 19:55
 2/6 anonim ***** válasza:
3D's Max. Tanulóknak igyenes. Animálni is lehet benne, ha akarnál.
2013. nov. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sorry, mármint tanulási célra ingyenes, csak regisztrálnod kell az Autodesk oldalán.
2013. nov. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem Anime/manga studiót próbáld ki.

Esetleg a Posert. Mind 3 progit ugyanaz a cég készíti, kompatibilisek egymással.

2013. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:

...És természetesen mindhárom fizetős. Ingyenesből a Blender minden szempontból összemérhető a piaci programokkal, és minden bele van építve, amivel egy animációs filmet el tudsz készíteni. A kezelőfelülete kezdők számára nem egy álom, csak ha már egy kicsit ismered, akkor jössz rá, mennyire szellemes, hatékony és ergonomikus. Az alapok meglehetősen egyszerűek, ezen azt értem, hogy néhány szerkesztési lépés ismeretében már lehet egyszerű modelleket készíteni, és apró lépésenként hozzátanulni a többit. Nem alapfokon persze a munkafolyamat bonyolításában is határ a csillagos ég. Kényelmesen használható és jó még a SketchUp, de a lehetőségei jóval behatároltabbak. Egyebeket most nem sorolok föl, ezeken a linkeken emlegetek mást is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__4..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..

2013. nov. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Meszibence válasza:
Autodesk maya. Jól néz ki és könnyű kezelni. És ha ténleg komolyabban akarsz foglalkozni az animálással akkor még inkább ajánlom, hiszen minden cégnél azt használják (Tudom mert bátyám animátor :D)
2015. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!