Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Cubase 5-ben hogyan tudok a...

Cubase 5-ben hogyan tudok a gitarommal savokat felvenni?

Figyelt kérdés
Abszolut ismerkedes fazisban vagyok a programmal, tehat lehetoleg mindent irjatok le ezzel kapcsolatban. Pl hogyan kell pontosan a beviteli forrast megadni/beallitani, stb...
2013. nov. 6. 01:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
MIDI prtra kell rákötni beállítani a csatornát és úgy!, de ez nem ilyen egyszerű.
2013. nov. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Midi portra egész biztosan nem nem kell rákötni semmit, gyökér.

Beállítod a felvételi hangkártyát, bemenetet.

Bekötöd a gitárt vonalból vagy mikrofonnal, nyitsz egy mono audio sávot aztán record.

2013. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

MIDI-re biztosan nem, arra en is rajottem.


Kacsacsoru Kerry:


Kozben en is probalkoztam, addig jutottam, hogy a hangkartya bemenetet beallitottam, oda megy torzitopedalostol a gitar. Ez igy szol windows alatt is szepen.

A felvetel viszont nem akar osszejonni. (Bar en stereo savot nyitottam, mert stereo volt a jack-em, viszont a gitar felol a erkezo monot ott ketfele osztottam. :)Szoval a stereo aljzatba stereo Jack-et is kotottem.)

Felvetelre kattintaskor piros lesz a felvevogomb, a cursor szepen halad, de semmi lathato, vagy hallhato jele nincs a felvetelnek?

Mit hagyhattam ki?

2013. nov. 6. 12:57
 4/14 A kérdező kommentje:
Az input beallitasnak elvileg jonak kell lennie, mert ha megpengetem a gitart, akkor a Db-kijelzo, vagy mi az, szepen kiter.
2013. nov. 6. 13:03
 5/14 anonim ***** válasza:
Van egy kis hangszóró ikon, az a monitorozás, kattints rá.
2013. nov. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

OK, elotte meg egy eszrevetel, hatha ez segit abban, hogy segithess. :)

A stereo Out Db-kijelzoje viszont suket. Ez jelentheti azt, hogy az inputnal csak a gitar eloerositett jelet latom, a hangot viszont csak a windows alatt?

Pedig ugyanarra allitottam a Cubase-ben is az out-ot, amire az op-rendszer beallitasokban van. Na, nezem, amit irtal.

Koszi!

2013. nov. 6. 13:19
 7/14 A kérdező kommentje:

Itt talaltam ilyet, ha erre gondolsz:


Devices>>VST Connections>>Studio ful


Itt hozzaadtam egy hangszoroikonos Monitor1 nevu csatornat. Ezt csak aktiv Control Room-ban tudtam.

Felvetel meg mindig gond, valtozast nem tapasztaltam az eddigieken tul.

2013. nov. 6. 13:26
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem.

A sávon amelyikre felvenni akarsz, azon van egy hangszóró ikon.

2013. nov. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

helyes megoldás:

fejléc ->devices- > devices setup...

aztán VST audio systemet keresd meg és a fenti csúszkán válaszd ki szépen a hangkarit álatlában a típusát mindent stb kijelez

ha megvan és mégis valami gond lenne

akkor vst connections

input és output füleken ellenőrizzed a csatlakozást

a stereo hangkariknál a be és kimenet is 2-2 csatornát szokott kapni

sajnos a proginak van egy rossz szokása, hogy ah be is állítod a helyes csatlakozásokat csak akkor merészel üzemelni, ha újraindítod persze azért előtte mentsd a munkádat

és persz a felvételi értéket a virtuális potival kicsit csökkentsd tetszőlegesen, hogy ne sercegjen ne legyen túlhatjva a felvétel, mert mondjuk egy boss pedál azt megtolja rendesen, úgy lesz majd szép a hang

remélem tudtam segíteni

2013. nov. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

és még azt elfelejtettem írni!!!!!!!!!

input (sárga) mezőre kattints ha valami olyasmit írna: "not connected" és ha rákklikkelsz legördül onnen egy menü elvileg a bementei egység(ek)nek is ott kellene lennie

nálam is ez volt a gond amúgy még tavaly

2013. nov. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!