Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mitől lagolhatnak a játékok?

Mitől lagolhatnak a játékok?

Figyelt kérdés

Memória vagy processzor?

Pl.: Ha egy helyben állok egy játékban (multiplayer), és nem megyek semerre, akkor nem lagol (ebből tudom hogy nem VGA), ha elkezdek gyalogolni akkor ahogy töltögeti a pályát egy kicsit már akad, ha beülök egy kocsiba és elég gyorsan megyek akkor pedig irtózatosan tudnak szaggatni. Ez most mitől lehet? RAM vagy CPU?

Játékra pl.: Battlefield 4, tudom a vga-m gyenge hozzá de a 6400m elég ahhoz hogy full low-on vigye. Ha Test Range-re megyek akkor simán megy mediumon is, ha felmék egy szeróra, és egyhelyben állok, akkor jó,gyalogláskor pici lag, ha pedig beülök egy quadba pl. akkor pedig nagyon durva szaggatás, de ez már low-grafon. de igazából az fps-sem nem csökken ha mediumra rakom. Tudom a játék instabil még, ezt nem számítva megvan prociba a 4 mag 2,35 GHz, megvan egy 1,5 GB-os 750 MHz-es vga, de a ramom csak 3,47 GB használható. Szerintem inkább a ram hiánytól vannak, de nemcsak BF-ben, hanem mindenben ami minimum 4 giga-ramot kér.



2013. nov. 6. 17:58
 1/3 Osynho ***** válasza:
Írd le rendesen a konfigot.
2013. nov. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ja kevés a ram
2013. nov. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

-AMD A6-3400M 2350 MHz

-3,47 GB RAM ( 4, csak leeszik felet belőle felet az integrált VGA)

- Radeon HD 6520G + 6400M (a 6400m-et használom, szóval a 6520g-vel nem kell foglalkozni, tudom hogy az egy sz'r)

Windows 8.1 64-bit

2013. nov. 6. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!