Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Operációs rendszer feltelepítt...

Operációs rendszer feltelepíttetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A héten veszek egy új laptopot, viszont nem nagyon vagyok járatos az operációs rendszerek feltelepítésében, így arra gondoltam, hogy elviszem valamilyen szervízbe, hogy ott tegyék fel. Reálisan mennyit fognak érte elkérni? Win 7 vagy 8 lenne jó rá + a driverek, hogy minden jól fusson. (Asus laptopról van szó). Nem akarom, hogy átvágjanak, ha látszik, hogy nem vagyok járatos a dologban.

Ja, és esetleg tudtok olyan szervízt, ahol ezt jó áron megcsinálnák nekem, lehetőleg minél gyorsabban és minél jobban? Előre is köszönöm! :)


2013. nov. 11. 18:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és budapesti szervízre gondoltam :D
2013. nov. 11. 18:41
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát van olyan szervíz, amelyikben olyan 5-6 ezer forintot is képesek elkérni egy újratelepítésért, de most csak az itteni helyzetből indulok ki.

Ha lehet, akkor Windows 7-et rakass fel rá, szerintem az megfelelőbb lenne és nem kellene 1 hónap múlva újra újrarakatni mint esetleg Windows 8 esetén.

A szervízbe meg figyelj oda, hogy ne csak a rendszert tegyék fel neked, hanem a drivereket is, az officet-t, még legalább egy vírusírtót is(ennyit itt is megtesznek).

Figyelj oda arra is, hogy aktiválják a Windowst.

2013. nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A windows 20-30 ezer ft lesz, a telepítés 10-15 ezer. Ha jót akarsz, véletlenül se vegyél asus laptopot. Kérj tanácsot itt: [link]
2013. nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem eredeti Windows-t fognak rá pakolni, csak egy sima loaderest, ami nem kerül semmibe, csak a telepítés.

Egyébként ha úgy veszed a laptopot, hogy van már rajta eleve Windows 7 vagy 8 akkor semmi gondod nem lesz.

2013. nov. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hű, ez a 15-20 ezer forint kicsit húzós... Köszönöm a válaszokat! :)
2013. nov. 11. 19:56
 6/10 Igor Igorovics ***** válasza:

Egyébként ha úgy veszed a laptopot, hogy van már rajta eleve Windows 7 vagy 8 akkor semmi gondod nem lesz.


Biztos? :)


[link]

2013. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja biztos.

Nem is egy csupasz rendszert fognak rátenni, mondjuk néha azt furcsálom, hogy egy gyengébb laptopra minden szart amit csak lehet felzsúfolnak egy gyári telepítővel, de legalább van rajta valami.


Legjobb egy FreeDos-os lapost venni, vagy amin végképp semmi sincs és elég csak 1-szer megtanulni hogy kell feltenni a Windows-t és többször már nem kell, de ki se kell adni 10 ezer forintokat. Igazából tényleg nem nagy cucc, főleg hogy a telepítő és a BIOS is grafikus felülettel rendelkeznek, szóval aki tud olvasni, az végig tud vinni egy telepítést.

2013. nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem azon, amit kinéztem magamnak pont FreeDOS van. Azért szeretném szervízbe vinni, hogy szakemberek tegyék fel rá (bár azért néha ezt is megkérdőjelezném), mert nekem itthon csak Windows XP van meg eredetiben és szeretnék már egy kicsit korszerűbb Windows-t használni. Az asztali gépre tökéletesen megfelel, de laptophoz nem hiszem, hogy előnyös választás lenne.
2013. nov. 11. 23:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát őszintén szólva nem nagyon éri meg szervizbe vinni, persze ki hogy engedheti meg magának.

Ha meg csak az a gond, hogy nincs Windows 7 telepítőd, akkor no problem, mert millió egy helyről le lehet szedni Win 7 telepítőt, még akár MSDN-t is(magyarul tiszta buherálatlan telepítőt, ami a Microsoft weboldaláról van), szóval könnyen megoldható a dolog. Az aktiválása is könnyen megoldható(daz loader/KMS), tehát sokat spórolhatsz vele.

Ha meg nem tudod hogy kezdj hozzá, vagy nem tudsz honnan leszedni telepítőt, akkor nyugodtan írj rám és adok linket és akár a telepítés menetét is szépen levezetem neked, most ezen ne múljon, meg ne add olyan szakik kezébe a(z) (új) laptopod, akik lenyúlják az összes pénzed és amellett még nem is szakik.(Főleg hogy manapság bármelyik hülye nyithat számtek boltot meg szaküzletet, csak egy kis pénz kell hozzá.)

2013. nov. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, pont ettől félek én is. Még egy helyen megkérdezem, ahová az asztali gépemet hordtam, ha valami gondja volt (újratelepítésért, minden programmal együtt 2-3 ezer forintot kértek, nagyon baráti ár, az általatok írtakhoz képest), de ha irreális összeget kérnek érte vagy valami nem kóser, akkor mindenképp írok! :) Köszönöm :)
2013. nov. 12. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!