Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Power Pointhoz ki ért ennyire?

Lajos54 kérdése:

Power Pointhoz ki ért ennyire?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy ha az Office 2007-ben lévő Power Pointban elkészített prezentációt pptx formátumban mentem, akkor 12 MB körül van a fájlméret (rengeteg kép van benne), de ha ugyanezt, ugyanonnét elmentem ppt formátumban (hogy a régebbi 2002-es, 2003-as verzió is meg tudja nyitni), akkor 69 MB lesz a fájlméret?

2013. nov. 12. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:

első kérdésre: chuck norris meg akik készítették (utóbbi talán)


második: nem tudom, de hiszek neked ezért igen régiben 69 lesz az ami 2007esben 12MB

2013. nov. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Haha ... :)

Amúgy, mivel a mondat így kezdődik: "Miért van az, hogy...", nem arra vonatkozik, hogy 69 lesz-e, hanem arra, hogy miért...

2013. nov. 14. 08:10
 3/3 A kérdező kommentje:

Mivel érdemi válasz nem kaptam, kutakodtam egy kicsit. Az eredményt ideírom, hátha más is jár így:

Nem a 2002-2003 formátumban mentett fájl lesz nagyobb, hanem a 2007-10-13 formátumban mentett, pptx kiterjesztésű lesz kisebb, mégpedig ezért:

"A program automatikusan tömöríti a fájlokat, ami esetenként a fájlméret akár 75 százalékos csökkenését is eredményezheti. Az Office XML-formátumai zip tömörítési technológiát használnak a fájlok tömörítésére. Ezzel csökkenthetők a költségek, mivel a fájlok tárolásához kevesebb lemezterület; e-mailen, hálózaton vagy interneten keresztül történő továbbításához pedig kisebb sávszélesség szükséges. Megnyitáskor a program automatikusan kicsomagolja a fájlt, mentéskor újratömöríti. Nem szükséges speciális tömörítő eszköz az Office 2007-fájlok megnyitásához és bezárásához."

Csak éppen eddig nem tűnt fel...

2013. nov. 14. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!