Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet...

Milyen programmal lehet füzetet készíteni?

Figyelt kérdés

Olyan programot keresek, amelyik egy word dokumentumot vagy pdf-et vagy akármit ki tud úgy nyomtatni, hogy a végén félbehajtva és két gemkapoccsal összetűzve egy lapozható füzetet kapjak. Vagyis mondjuk egy nyolc oldalas dokument esetén az első lap egyik oldalán lenne a 8. és az 1. oldal egymás mellett, a másik oldalán a 2. és a 7. oldal, a második lap egyik felén a 6. és a 3. oldal, a másik felén a 4. és az 5. oldal.

Mostanáig az ilyeneket sok vesződséggel, kézzel szerkesztgettem össze, de nem az igazi, mert ha hozzáírok vagy kiveszek belőlük, akkor mindent elölről kell kezdeni. Bízom benne, hogy csak volt már valami unatkozó programozó, aki írt valami erre való kis utilt...

Ja, XP alatt kellene mennie, és ne legyen fizetős, vagy 10-20 dolláros nagyságrend, szóval komplett kiadványszerkesztő programot talán most nem vennék ezért... csak egy egyszerű kis vacak kell, ami generál nekem egy ilyen nyomtatási képet, hogy ha adni akarok egy használati utasítást a gyártmányaimhoz, az pofás legyen.



2013. nov. 15. 20:54
 1/4 csacsi2 ***** válasza:

Ezt a nyomtatód szoftverével tudod beállítani.

[link]

2013. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Telepits fel egy pdf nyomtatót (bullzip, dopdf) és erre nyomtass.


Mind a word, mind a pdf tudja a több oldal (álltalában 2 oldal) 1 oldara tipusú nyomtatást. (gondolom az #1-es is erre gondolt)


Illetve mind a wordben mind a pdf-ben nyomtatáskor be lehet irni az oldal sorrendet, csak erre kell figyelned.


Ha van kétoldalas nyomtató akkor simán irhatod egymás után az oldalakat (Ha nincs és vissza kell tenni az oldalakat megforditva akkor először az egyik oldalakat, aztán a másik oldalakat nyomtasd ki)


Gondolom ezt tudod, de leirok egy példát :


pl 16 oldalnál kétoldalas nyomtatásnál a sorrend : 16,1,2,15,14,3,4,13,12,5,6,11,10,7,8,9


Egy-egy oldalas nyomtatásnál a sorrend :


A oldal : 16,1,14,3,12,5,10,7

B oldal : 2,15,4,13,6,11,8.9


Megnéztem googliba ( nyomda kilövés kulcsszavakkal ), nem találtam a kritériumaidnak megfelelő programot.


Ha sorrendre készitésre kell valami, jelezd, megpróbálok valamit összedobni (pl. egy excel tábla).


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A nyomtató szoftverével nincs mit beállítani, én ezer éves HP IIp és 4V nyomtatókat használok, mert kb. elpusztíthatatlanok és rendkívül alacsony üzemeltetési költségük van (kb. 1,50 Ft per A/4 lap)


coopper: Hát ja, tudnak ezek két oldalat egymás mellé nyomtatni, az igaz, de csak egymást követő számúakat, és azt sem én mondhatom meg neki, hogy melyik kerüljön jobbra, melyik balra, forgatni sem lehet, gyakorlatilag használhatatlan.

2013. nov. 16. 07:28
 4/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Annak idején rengeteg ilyen "füzetet" nyomtattam, az "A"/"B" oldalas módszerrel.


Amiket most használtam :

- Word 2003

- Acrobat Reader 11

- Bullzip Pdf nyomtató


- Excel 2003 (a Kiloves.XLS elkészitéséhez)


A tesztfájlokat letöltheted innen : [link]


Amik benne vannak a zip-ben :


- Kiloves.xls


(Egyre kell figyelni a beirt oldalaknak oszthatónak kell lenni 4-gyel (ellenőrzőst nem irtam bele), Beirod a 4-gyel osztható oldalszámot a B1-es cellába nyomsz neki egy Entert A B3, B5 és B7-es cellában megkapod a megfelelő sorrendet)


- Fuzet16_Doc.doc

- Fuzet16_Doc_1_oldalas_A_oldalak.pdf

- Fuzet16_Doc_1_oldalas_B_oldalak.pdf

- Fuzet16_Doc_2_oldalas.pdf


- Fuzet16_Pdf.pdf

- Fuzet16_Pdf_1_oldalas_A_oldalak.pdf

- Fuzet16_Pdf_1_oldalas_B_oldalak.pdf

- Fuzet16_Pdf_2_Oldalas.pdf


Nyomtatás Word2010-ből 1 oldalas "B" oldalak nyomtatása kép : [link]


Nyomtatás Acrobat Reader 11-ből kétoldalas nyomtatás kép : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!