Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mitől csinálja ezt a laptop?

Mitől csinálja ezt a laptop?

Figyelt kérdés
Van egy laptopom.Tegnap este kivettem a wifi kártyát,beletettem egy másikat,kerestem hozzá drivert,majd kivettem,és visszaraktam a régit.Ma reggel bekapcsolom a laptopot,ki irja ahogy nem ismert hálózati eszköz,távolitsa el,majd inditsa ujra a rendszert.Kivettem a wifi kártyát,bekapcsolom,feldobja a lehetőségeket,csökkentett mód,csökkentett mód parancsal,csökkentett mód normál módú inditás.Én az utóbbit választottam,bejön a windows logo,tölt 3 mp.-ig,egy pillanatnyi kékhalál,majd ujra indul,és megint feldobja a lehetőségeket.Próbáltam újra rakni a gépet,de nem látja a bios a vinyót.Megnéztem asztali géppel a vinyót,semmi baja,az asztali gép látja.A laptop miért nem???Valaki segítsen légyszi,mert már ott tartok hogy kettéhajtom a laptopot.Mi az isten baja lehet?Mi köze van a wifi kártyának a vinyóhoz???

2013. nov. 16. 14:56
 1/5 Hecvid ***** válasza:

Nem biztos hogy a wifi kártya kihúzása okozza ezt a hibát.

Egyszer én is telepítettem egy programot, és a közvetlen ezutáni bekapcsolástól kezdve pontosan olyan problémákkal küzködött az én gépem is, mint a te laptopod.

Később kiderült, hogy semmi köze nem volt a hibának a programhoz, csak az egyik RAM ment tönkre a gépben, tehát semmi köze nem volt a programhoz, mindössze a szerencsétlen időzítés vezetett félre.

Ez alapján én hardveri problémára gyanakodnék. (talán kártyakivétel közben megnyomtad valami rossz helyen, és megsérült valami benne)

Laptop esetén nem tudom, hogy lehet e szó arról, hogy másik RAM-al berakásával ellenőrizd, hogy ez e a probléma.

2013. nov. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A BIOS felismeri a procit,ramot.látja mind kettőt.Egyedűl a vinyót nem látja.De akkor az asztali gép miért látja?
2013. nov. 16. 15:15
 3/5 Hecvid ***** válasza:

Lehet csatlakozási hiba a gépen belül lévő harverek között, (pl. vinyó-processzor) viszont a másik gépre rákapcsolva, közvetlen hozzáféréssel nézheted a vinyót, (vinyó és a másik gép processzorának kapcsolatával) nem pedig a laptop processzorán keresztül.

Nekem ez tűnik a legreálisabbnak, viszont az ég óvjon attól, hogy meg kelljen találnod azt az egyetlen rossz zsinórt (pláne egy laptopban) a rengeteg közül.

2013. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a választ,próbálkozom még egy kicsit,aztán szervíz lesz a vége ha nem jövök rá.
2013. nov. 16. 16:22
 5/5 A kérdező kommentje:
Igaz régi a kérdésem,de hátha segít valakinek.BIOS-ban engedélyezni vagy letiltani,kell a SATA modot.Nem tudom hogy tiltani-e vagy engedélyezni,de nekem az volt a megoldás.SATA mod
2014. jan. 15. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!