Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehetséges hogy eltűnik egy...

Roli93 kérdése:

Lehetséges hogy eltűnik egy partíció?

Figyelt kérdés

A számítógépen alapból Windows XP operációs rendszer volt,és valamiért C és E partíciókra volt osztva(D nem látszott) Formáztam a C-t, majd telepítettem rá egy Windows XP-t.

Így a gépen most valamiért 2 Windows van:

-az új XP-n C,D particiókkal

-a régi XP-n C,E particiókkal

A probléma viszont az, hogy az E particiórol eltűntek számomra fontos adatok, pedig nem azt formáztam.

Valakinek van valami ötlete?



2013. nov. 16. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
A C,D,E partíciók csak betűk. Bármelyik lehet bármelyik. Lehet, hogy médis azt formáztad, amin a számodra fontos adatok voltak...
2013. nov. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy #1 írja, az, hogy mi a betűjele, semmit nem jelent. Lemezkezelőben megnézted előtte, hogy milyen partíciók voltak?
2013. nov. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták. Telepítéskor közel sem biztos az, hogy ugyanúgy betűzi a partíciókat, mint az oprendszer. Ezért nem betűjel, hanem méret alapján kell tájékozódni...
2013. nov. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem néztem meg előtte...
2013. nov. 16. 17:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát.. akkor azoknak az adatoknak valószínűleg annyi :/

Amikor oprendszert telepítesz, minidg nagyon körültekintően kell eljárni! Nem csak bele a vakvilágba, hiszen mondjuk egy újrapartícionálás vagy formázás nem (vagy csak nagyon ritkán) visszavonható.

Továbbá ami tényleg fontos, arról MINDIG legyen biztonsági mentésed!

[link]

2013. nov. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
eső után köpönyeg..:)
2013. nov. 17. 11:17
 7/8 csacsi2 ***** válasza:

az XP a meghajtójel hozzárendeléseket a következő kulcsban tárolja (nekem el van mentve a biztonság kedvéjért)

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices


egyet értek a többiekkel de nézd a jó oldalát, most legalább feltelepítheted normálisan!

2013. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ez már tényleg csak eső után köpönyeg :/ De ezentúl tényleg legyen biztonsági mentésed mindenről, ami fontos! Ahogy a jelen példa is mutatja, soha nem tudni, hogy mikor lesz egy-egy partíció vagy meghajtó baleset áldozata.


OFF:

Mondjuk az ilyeneket kéne informatika órán tanítani. A sok elméleti maszlag, meg az Imagine Logo tanítása az rohadtul megy az infó órákon, ellenben ha megkérdezel száz középiskolát végzettet, hogy mit kell tudni a biztonsági mentésről, a százból 90 csak pislog értetlenül, hogy mi van. De még az informatikából érettségizők nagy része sincs tisztában azzal, hogy időnként mondjuk nem ártana biztonsági mentést készíteni.

Kérdező: ne értsd félre, nem téged ostorozlak ezzel, csak kiábrándító, hogy egy gyakorlatias tantárgy esetében is minden szrt megtanítanak, csak épp azt nem, ami tényleg fontos lenne.

2013. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!