Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi történt a windowsommal?!

Mi történt a windowsommal?!

Figyelt kérdés
Ma haza jöttem, bekapcsolom a gépet, és kiirta, hogy nem tudja betölteni, az adatokat, mert egy másik program használja.(Azt hiszem ezt ira) Rányomtam, hogy oké. És nincs meg egy csomó program ikonja az asztalon, csak az alap ikonok. Meg más alap lett a háttérkép. Eltünt a Utorrent, meg még kitudja mi minden. Beléptem a dokumemtumokba, és kiirta, hogy ezek rejtett fájlok, rámentem, akkor elöjöttek. Eltüntek itt az internet explorelbe a kedvencek, az elmentett jelszavak, meg a felhasználóinév. Megint bekell irnom. Néjha kiszokott jönni, hogy valami gázvan, és a microsoft tudni szeretne erről többet, de mindig rányomtam, hogy mégse. Ez lehetett a baj? Vagy virusos lett a gépem? Semmit sem csináltam, csak tegnap kikapcsoltam, ma mikor haza jöttem, ilyen lett... Ez mit jelent? Mit tudok tenni? Mitől történhetett?
2009. nov. 18. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg vírus vagy trójai. Futtass rajta egy ellenőrzést!
2009. nov. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lefuttattam egy Spybot-ot, és egy Avas-t és ujra indult a gép, és megint megvannak az ikonok, torrentek... Spybot talált is 2-3 trojait... Nod32 meg nem vette észre? érdekes...
2009. nov. 18. 17:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen vírusírtód volt a számítógépeden, amikor megtörtént ez a baj?


E probléma elkerülése érdekében érdemes havonta legalább egyszer vírusírtást végezni az Avast-tal, mert ez a legjobb ingyenesen használható vírusírtó. A Spybot-ot már nem muszáj használnod, mert fölösleges. Hiszen az Avast bőven elegendő. Ha az interneten egy vírussal fertőzött oldalra, fájlra, dokumentumra vagy képre léptél, akkor az Avast azonnal jelez: kiírja egy ablakban, hogy "Vírust észleltem" (ilyenkor a "Törlés" gomb a legjobb választás). A vírusírtás megkezdése előtt a legfontosabb (eztt ne felejtsd el!), hogy húzd ki a konnektorból az internetcsatlakozó dugaszt. A vírusírtás esetében az Avastban használd leginkább az "Ütemezett indításkori keresés ..." opciót. A Spybot inkább a kémprogramok kiírtására való. Ha a Spybot-ot használod, s nem akarod eltávolítani a számítógépedről, akkor az Avast-ot kapcsold ki a Spybot-tal való ellenőrzés idejére, s amikor befejeződött ez, akkor kapcsold ki a Spybot-ot, s rögtön kapcsold be az Avast-ot. De lehet fordítva is: ha az Avast-ot használod ellenőrzésre, akkor kapcsold ki a Spybot-ot.

2009. nov. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nos Nod32m volt, de nem eredeti, és nem engedte futtatni magát, néha kiirta, hogy trojait elcsípett, és blokkolást, de most letöltöttem a spybotot, lefuttattam és talált vagy 2-3 trójait. És letöltöttem utána az avast, az ujra indította a gépet, és lefutott ilyen vizsgálat, és bekapcsolt a gép, és most minden rendben. Régen nem voltak ezek a prrgramok... Azt hittem a nod32 minden esetben riaszt, ha virust észlelt!
2009. nov. 18. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad valahonnan letöltött, nem eredeti NOD-ot használni, nem tud frissiteni (naponta többször is megteszi nálam az ESET Smart Security). Vagy ha mégis, az sem jelent védelmet. Olvasgasd ezt: [link]
2009. nov. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Aki nagyon rossznak tartja a NOD-ot, az eddig még csak a nem eredetivel találkozott. Ha van egy kis pénzed, inkább vedd meg, diákoknak féláron adják. Nekem még nem volt más a gépeken, meg vagyok vele elégedve.
2009. nov. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ami ezt a hibát ki tudja vedeni,az a Eset smart security 4.0 .A többi virusirto gáz.En regen ezt használom,persze eredeti,es meg egy virus sem volt a gepemen!!

De ha nem emiatt volt a hiba,akkor valaki feltörte a gepedet.Nem nagy ügy bemenni más gepebe.:)

2009. nov. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

avast-ot használj!!!

Inkább a professionalt javaslom ha ilyen történt a gépeden( [link]

Kulcsokat a youtubeon találsz hozzá hogy teljes verzió legyen.Az eset vagy a nod semmit sem ér hiába hogy olyan híresek.De időnként visszaállítási pontot is készíthetsz hogyha megint ilyen történne, így visszatudod állítani.De az avast mellett nem hiszem hogy újra megtörténhetne.

2010. jan. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!