Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux, vagy windows? Ha új...

Yakton kérdése:

Linux, vagy windows? Ha új laptopot vennék op. Rendszer nélkül?

Figyelt kérdés
Ha hivatalos Windows-t szeretnék a gépre,az +költség,az ubuntu úgy tudom nem.Viszont én nem ismerem.Amit olvastam róla az tettszett.A gépet nem játszani venném. Köszi ha segítene valaki!

2013. nov. 18. 12:14
 1/9 Csxeba ***** válasza:
81%

ha nem játszani akarsz, akkor sokkal jobban játsz egy Linux alapú rendszerrel, mivel azokra nem kell vírusirtó, ingyenesek és jobban kihasználják a gépedet, mint a windows. Én kb fél éve álltam át és nem is akarok visszatérni.


Amúgy kezdetnek inkább a Linux Mintet javaslom, az egy Ubuntura épülő disztribúció, de szélesebb rajta a hardware támogatottság. Egyébként bármikor letölthetsz bármilyen Linuxot ingyen, egy Unetbootin nevű programmal csinálhatsz belőle live USB-t és pendrive-ról bebootova kipróbálhatod, hogy milyen. Mivel van több ezer Linux disztró odakint, tutira megtalálod majd azt, ami Neked a legjobban megfelel.


Én személy szerint új laptopra most a Linux Mint KDE-t ajánlom. De ha nem tetszik a grafikus felülete, akkor feltehetsz más grafikus felületet is, pl Cinnamon, MATE, Xfce van hivatalosan Linux Mintre, Ubuntura pedig Unity, KDE (Kubuntu), GNOME 3 (Ubuntu GNOME), Xfce4 (Xubuntu), LXDE (Lubuntu).

2013. nov. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tabaki ***** válasza:
100%

Linux. A rendszer alapjaiban eltér, de ez a köznapi felhasználó számára nem túl jelentős dolgokban jelenik meg. Az Ubuntu vagy Linux mint kezelése éppen olyan egyszerű, mint a Windowsé, hamar meg fogod szokni.

A programokon belül meg gyakorlatilag minden ugyanúgy megy, például egy szövegszerkesztőben, rajzprogramban, zenelejátszóban, mittoménmiben semmiféle mellbevágó forradalomra ne számíts, ezek nagyjából ugyanúgy néznek ki linuxban is.

2013. nov. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha legális és költséghatékony megoldást szeretnél, akkor természetesen Linux disztró. Viszont készülj fel, hogy ez nem Windows, ez egy szinte teljesen más operációs rendszer, csak első ránézésre hasonló. Tehát a telepítés, a frissítés, rendszermenü, stb., minden másképp működik, szóval ne ijedj meg tőle elsőre. Sajnos sokan szídják, mert azt hiszik, hogy egyfajta Windows, de nem az.


Nekem Linux Mint 13 van MATE asztali környezettel. Néhány apró szíváson kívül meg vagyok elégedve, az XP-t már alig indítom el. (Viszont PC játékok terén még tényleg nagyon le van maradva a Win-től.)

2013. nov. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"rendszermenü, stb., minden másképp működik"

Ezt úgy értettem, hogy pl. a módosítása, de amúgy természetesen úgy kell használni, mint a Win-ben.

:)

2013. nov. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!Én is a Linux felé hajlottam,így könnyebb lesz a döntés!
2013. nov. 18. 15:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Linux egyik kedvenc tulajdonsága, hogy szinte minden USB -s eszközt szenvedés nélkül lehet használni, még olyant is amihez esetleg drivert kell vadászni windows -on. pl. régebbi WebCamera.

Stabilabb, testreszabbhatóbb, akár te magad is megrajzolhatod, az ablak kinézetett. (csak egy grafikai szerkesztő, és XML, CSS nyelv ismerete kell)

Minden szükséges program ingyen, közvetlen csomagkezelőből elérhető...

2013. nov. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Linuxot javaslok en is. Mar elottem leirtak a pozitiv tulajdonsagokat, hogy miert is. Egyebkent a Steam for Linux megjelenesevel mar a jatszas sem annyira elerhetetlen feladat.
2013. nov. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tom Benko ***** válasza:
Határozottan Linux-párti vagyok én is.
2013. nov. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is Linux párti vagyok. Öt éve Ubuntus vagyok, de a virtuális gépemen pl Linux Debian fut. Nagyon elégedett vagyok mindkettővel.
2013. nov. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!