Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen szoftverrel lehet egy...

Milyen szoftverrel lehet egy videót 90°-kal elforgatni úgy, hogy ne húzza szét a képet, hanem fekete csíkokkal oldalt (lehetőleg automatikusan) megtartsa az eredeti arányokat?

Figyelt kérdés

Mpeg-2 videóról van szó és DVD-re szeretném írni, tehát ne tömörítse a program a videót, hanem az eredeti formátum és minőség is jó lenne, ha megmaradna.


Amik eddig nem váltak be, különböző okokból:


Movie Maker (a film importálásánál elakad),


Virtualdub (az mpeg videót nem tudja importálni)


Avidemux (nem tudom, hogyan kell az elforgatott, szerkesztett változatot megjeleníteni és menteni),


Any Video Converter és egy másik ilyen program (széthúzza, elnyújtja a képet elforgatás után, tehát ki akarja tölteni a teljes képernyőt),


Sony Vegas (demo: nem tudom telepíteni, mert valami reklámoldalra vezet és nem történik semmi).


2013. nov. 20. 07:37
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Én azért tennék még egy próbát a virtualdubbal (az MPEG2-es módositottal) : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

SIKERÜÜLT! :-)


Legalábbis úgy gondolom, az eddigi jelek szerint. Bár DVD-re még nem írtam ki, de egy próbát csináltam Nero-val: megszerkesztettem egy DVD-t az elforgatott videóval és összehasonlításképpen elforgatás nélküli rövid anyagokkal. A DVD-projektet képfájlba írtam, majd aktiválva az Image Drive-ot betöltettem a fájlt a virtuális meghajtóra, mintha az egy DVD lenne. A DVD-khez rendelt lejátszóprogram, a WINDVD elforgatva, tehát helyesen játssza le a szerkesztett videót és nem nyújtja szét, tehát remélhetőleg majd a végleges DVD-re kiírt anyagot is így fogja megjeleníteni az asztali DVD lejátszóm. Igazából akkor derül ki, hogy nem nyújtja-e szét a képet, kitöltve a teljes képernyőt, ha az ember azt asztali DVD-játszón nézi meg; de úgy tűnik, sikerült a dolog a VirtualDub mpeg2 fogadására felkészített verziójával, úgyhogy nagyon szépen köszönöm a tippet! :-)


Először már-már beletörődtem, hogy mivel a végeredményt nem tudja mpeg2-be menteni, azt avi-ba mentem, így lesz egy kis minőségromlás, de gondoltam, hogy a Nero az avi-t is tudja DVD-projektbe importálni; viszont kiderült, hogy ez tömörítetlen avi, mert a mindössze 2 perces anyagot 3,5 GB-os avi-ba mentette. Így pont, hogy nincs minőségromlás és a Nero ezt a tömörítetlen avi-t is importálni tudta a projektbe.

2013. nov. 21. 15:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Még szerencse, hogy csak két ilyen kicsi, rövid, 2 perces anyag van szó, mert hosszabb esetben ez nagyon sok gigabájt tárolóhelybe kerülne... :-)
2013. nov. 21. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!