Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes frissíteni Windows...

Érdemes frissíteni Windows 8.1-re?

Figyelt kérdés
Win8 x64em van Enterprise, tehát nekem nem ingyenes a frissítés. Érdemes feltennem elölről az egész 8.1et, megér annyit? Ilyenkor elveszik az egész C partícióm ahol van a win?
2013. nov. 21. 23:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Hali

Elméletileg lehet frissíteni Win8ról, sőt Win7ről is. Ezt megerősíteni nem tudom, mert én teljesen újat telepítettem.


Őszintén szólva, elég ratyik még a driverek, pedig nem gondoltam, hogy akkora különbségek vannak a Win8hoz képest. Többen írták a support fórumokon, hogy bizonyos drivereket uninstallált frissítéskor, mondván, hogy nem támogatott. Én pl beta verziós Radeon driverrel vagyok épp felszerelve, ami, ha bajt okozna a gépen, vinné a garanciát is. Érdemes tehát utána nézni ezeknek vagy várni a frissítéssel.


Volt is egy valószínűleg driveres bugra visszavezethető hiba, amikor is egy program kilépéskor totál beragadt és nem lehetett semmilyen forced meg admin meg akármilyen módszerrel kilőni, csak restarttal. Ez kicsit irritált.


A rendszerrel nincs bajom, kicsit túl önálló nekem a Win7 után, ilyenek, hogy Windows Update után 15 perccel restart, ha tetszik, ha nem? Egyszer csinálta ezt meg velem :D Ezen kívül is voltak partizánakciói, de kezelhető. Ez viszont sztem a sima Win8ban is így megy...

2013. nov. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fiso-Microsoft ***** válasza:

Üdvözlöm!

Általános szabály, hogy ha lehet, akkor rendszerint megéri frissíteni egy adott szoftvert az újabb verzióra. Főbb okok: több és/vagy javított szolgáltatások, több hozzáférés a modern eszközökhöz.

Ez véleményem szerint igaz a Windows 8.1-re.

Azonban van néhány „de”:

- Meg kell győződni, hogy a hardverelemek rendelkeznek Windows 8.1. meghajtó szoftverrel (a hardvergyártó elkészítette)

- Nincsen olyan szoftver, amire tovább is szükség van, de nem fut Windows 8.1-en

Mindemellett aki jogtisztán birtokolja a Windows 8-as verziót, az ingyenesen kapja meg a 8.1-et. Ez igaz az Enterprise Edition-re is. Erről a vállalati rendszergazdák rendelkeznek részletesebb információval. Ez a telepítés sima frissítés, tehát nem kell letörölni a rendszert hozzá.

Ha ez nem ilyen másolat és ezért a szoftvert most vásárolja meg (Windows 8.1 vagy Windows 8.1 Pro), akkor az adatokat előzőleg le kell menteni – a legegyszerűbb az egész felhasználói profilt – például egy külső lemezre. Egyébként ilyen mentés, illetve a tárolásra inkább az integrált SkyDrive használata erősen ajánlott a hétköznapi használat során is.

Remélem, segítenek a fentiek.

2013. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!