Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Samsung Np300e5c-a02hu laptopo...

Rudynho77 kérdése:

Samsung Np300e5c-a02hu laptopon hol találom az előre telepített windows 8 pro kulcsot? A rendszer le lett törölve windows 8.1 miatt. Most vissza szeretném állítani. Recovery partíció nincs.

Figyelt kérdés
Esetleg a samsung márkaszervízben tudják csak megmondani? Vagy van rá valamilyen program amivel meg tudom nézni a laptopba integrált windows 8 pro kulcsot?

2013. nov. 22. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Aksi alatt nézted már?
2013. nov. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen néztem és sajnos ott sincs.Biosban lenne eltárolva?
2013. nov. 23. 00:27
 3/6 Fiso-Microsoft ***** válasza:

Tisztelt rudynho77!

Az új típusú gépek már támogatják a 3.0 típusú aktiválást. Ez a BIOS-ban tárolja a kulcsot, és én nem ismerek olyan eszközt, amivel ki lehetne közvetlenül olvasni. Feltételezem, hogy ez a notebook is ilyen.

Az alapmegoldás ilyenkor az, hogy a visszaállítási partícióról telepíti újra, illetve nem is kell letörölni, hanem végszükség esetén a Windows beállításai van teljes alapállapotba állítási lehetőség, ami egyenértékű egy újratelepítéssel.

Ebben az esetben ez már késő, hiszen, sajnos, letörölték teljesen a lemezt – ha jól értem.

Az a javaslatom, hogy a forgalmazó segítségével egy, a Samsung által biztosított telepítőt használjon. Ekkor nincs is szükség a termékkódra, az aktiválás megtörténik automatikusan.

További megjegyzés: Normál körülmények között a Windows 8.1 frissítéshez nem kellett (volna) letörölni a lemezt, az az Áruházból frissítésként telepíthető ezekre a kiadásokra. Persze lehet, hogy itt már más gond is volt.

Remélem, hogy legalább egy kicsit tudtam segíteni.

2013. nov. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
One of the improvements Microsoft is making to Activation 3.0 for newly built machines that come preloaded with Windows 8, you won’t have a COA (Certificate of Authenticity) sticker attached to the machine anymore. Instead, this will be embedded in the BIOS. This will avoid product keys from being compromised and OEMs will buy what they need.
2013. nov. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen sajnos az történt,hogy nem frissítésként telepítettem hanem letöltöttem a próbaverziót (angol) és lemezre kiírtam majd feltelepítettem.Nem töröltem le semmit,a win 8.1 próbaverzió csinált egy pár száz mb-os partíciót amit a recovery partícióbol csípett le sajnos.Az én legnagyobb bánatomra.Csak win 8 pro OEM verziót tudnék rá telepíteni mert azt állítólag automatikusan aktiválja a biosból.
2013. nov. 23. 18:57
 6/6 A kérdező kommentje:
Vajon honnan tudok ilyet letölteni?
2013. nov. 23. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!