Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Volt win8-as notebookra nem...

Volt win8-as notebookra nem engedi feltelepíteni a win7-et?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem,hogy van egy sony vaio notebookom és win8-al kaptam és most fel szerettem volna rá rakni a windows 7-et. Mivel nincs cd olvasó a gépben így usb ről csináltam. Nagy nehezen ( nekérdezzézek hogy én se tudom ) bele léptem uefi vezérlőbe és onnan a bios ba. Ott beállítottam hogy usb ről bootoljon meg még valamit a boot menüben. Elkezdtem telepíteni a win-t és megkérdezte, hogy hova telepítsem. És hát itt jöttek a gondok.... ezt írta ki:

a windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez GPT particionálási stílus szerint.

Mit tudok csinálni hogy jó legyen?

Itt van pár kép róla:

[link]

[link]



2013. nov. 24. 16:17
 1/6 A kérdező kommentje:

Ha előbb tudtam volna hogy kijött a 8.1 update akkor nem foglalkoztam volna win7-tel... nem most próbáltam felrakni a win7et kb már két hete csak nem kellett a gép így nem foglalkoztam vele csak most már kéne.

De ha nekem írtok olyat hogy valahogy vissza tudjam rá rakni a win8(.1)-et már annak is örülnék :)

2013. nov. 24. 16:24
 2/6 anonim ***** válasza:

UEFI telepítővel fel tudod rakni a win7-et: [link]


Egyébként én is a win 8.1.-et javasolnám, azt a verziót amivel megvetted letöltöd torrentről, automatikusan aktiválódni fog telepítés után(digitális kulcs miatt), ezután meg jöhet a 8.1 frissítés.

2013. nov. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt fogom csinálni. letőltöm a win8-at ami rajta volt. feltelepítem(remélem sikerül) és utána firssítem.

ja és az lemaradt hogy nincs rajta op a gépen mert formáztam a c meghajtót.

2013. nov. 24. 16:57
 4/6 A kérdező kommentje:
ja és az összes partíciót letöröljem a win7 telepìtéséhez?(mert az meg van és azt most fel is tudnám rakni). nem lesz baj ha letörlöm az összes partíciót és létrehozok egyet?? köszi :)
2013. nov. 24. 17:01
 5/6 A kérdező kommentje:
és az uefi menüt hogy tudom előhozni? mert elvleg bootolásnál megnyomom az assist gombot de nem jön elő semmi. ha a DEL-t megnyomom előjön a boot manager.
2013. nov. 24. 17:05
 6/6 Wakond2000 válasza:
Hogy sikerült leformázni azt a meghajtót amin a win 8-ad volt??
2015. márc. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!