Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet ilyet csinálni...

Hogy lehet ilyet csinálni GIMP-pel? :O

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek ezek a képek, csak nem tudom, hogy hogyan csinálják meg. Biztos, hogy photoshoppal, de erre szerinte képes a GIMP is. Valaki elmagyarázná? :$


[link]


2013. nov. 24. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Baromi faék módon meg lehet csinálni:

1. Megnyitsz egy neked tetsző képet.

2. Kérsz tá egy átlátszó réteget és kitöltöd fehérrel

3. Egy neked tetsző betűtípussal írsz valami szöveget

4. Fuzzy Select Tool-lal kijelölöd a szöveget

5. Átváltasz a fehér rétegre és törlöd a kijelölés tartalmát


Eredmény:

[link]


Már csak el kell dolgozni a recésebb éleket, és kész.

2013. nov. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

A linked fölöslegesen behívja a fél világ képeit, nem lehetett volna egyenesen rámutatni?

[link]


Nem tudom, miért biztos, hogy PS, de természetesen Gimppel is többféleképpen megcsinálható. Talán a legátláthatóbb módszer: Csinálsz egy képet, amelyiknek fehér alapon rajta vannak a feliratok. Réteg->Átlátszóság->Alfa csatorna hozzáadása. Szín szerinti kijelöléssel kiválasztod a feliratokat, utána Delete. Egy alsó rétegre az egyik átlátszó felirat alá beteszed az őszi, a másik alá a téli motívumokat. Kész.


A kijelölt feliratokba közvetlenül is belemásolhatod a képet, vagy ecsetként használva is kitöltheted vele a körvonalat, de az utólagos szerkeszthetőség érdekében szerencsésebb a réteges megoldás.

2013. nov. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tabaki ***** válasza:

Na, megint meg lettem előzve. Azért én meg legalább bemutatom az ecsetként használt képes megoldást:

[link]

2013. nov. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!