Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyan program kéne ami képszer...

Olyan program kéne ami képszerkesztő és vna olyan funkció rajta hogy a képen egy adott részt közelebb hoz de attol a képen ott van meg mindencsak ki nagyítja és pl egy vonal vezeti nagyba nehéz el magyarázni de tu d valaki ilyet?

Figyelt kérdés

2013. nov. 25. 19:26
 1/6 tabaki ***** válasza:
Ha jól értem, bármelyik normális képszerkesztő alkalmas rá, de ez a "vonal vezeti nagyba" gondolkodóba ejt... Vagy próbáld mégiscsak pontosabban megfogalmazni, vagy linkelj valami hasonló képet.
2013. nov. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:

Ez Gimppel készült, hogy hasonlít-e arra, amit elképzeltél, azt a kérdés alapján nem tudom kitalálni:

[link]

[link]

Mint látható, a dolog gyenge pontja, hogy az eredeti képnek is nagyon jó minőségűnek kéne lennie, hogy bírja a nagyítást -- ez azonban nem a programon múlik.

2013. nov. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen ilyen kellet köszönöm mind a kettőtöknek !
2013. nov. 26. 10:51
 4/6 A kérdező kommentje:
hol találtam meg a progin belül?
2013. nov. 26. 17:34
 5/6 tabaki ***** válasza:

Hja, ilyen nincs magától beleépítve, ez képszerkesztés... Nagyjából így megy (a képeken nem mindig azok a gombok vannak lenyomva, amelyeknek éppen dolgozniuk kéne, ezért nyilakkal jelöltem, mi kell):


Alapkép:

[link]

Kerettel (esetünkben ovális) kijelölsz egy képrészletet, utána Ctrl+C, vagyis másolás.

[link]

Shift+Ctrl+A, vagyis a kijelölés megszüntetése után Ctrl+V, vagyis beillesztés. A Rétegek ablakban megjelenik a Lebegő kijelölés, de ne a képen való mellékattintással okézd, hanem a mutatott ficakban kérj egy újabb réteget. Ekkor a másolt részlet új rétegre jön be.

[link]

Ezt az átméretező eszközzel fölnagyíthatod...

[link]

...és megfelelő helyre húzhatod.

[link]


Az esetleges kereteket-vonalakat neked tetszó ecsettel rajzolhatod meg.

2013. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !
2013. nov. 27. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!