Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Honnan lehet letölteni ingyen...

Honnan lehet letölteni ingyen egy magyar Linuxot?

Figyelt kérdés
Mindegy hogy melyik fajtáját. Amúgy szerintetek melyik a legjobb?
2013. nov. 27. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Internetről.

Kezdőknek Ubuntu-t, Linux Mint-et ajánlanék.

2013. nov. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:

Százféle szempontból lehet valami a "legjobb". Ha nincs tapasztalatod, én is elsősorban Linux Mintet vagy Ubuntut ajánlok, ezek csinosak és kényelmesek.

[link]

[link]

2013. nov. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Csxeba ***** válasza:

Szerintem kezdetnek legjobb, ha kiválasztasz egy asztali környezetet, ami a legjobban tetszik :D Onnantól már mindegy, melyik disztró van alatta, bár a legemberbarátabb a Linux Mint és az Ubuntu.


Asztali környezet Linuxon független a rendszermagtól, így ha nem tetszik ahogy kinéz az asztalod, letörölheted és tehetsz a helyére más asztalt.


Legismertebb asztalok erőforrásigény szerint csökkenő sorrendben:

- KDE: Kubuntun, Linux Mint KDE-n van ez. Szép és nagyon testreszabható. Friss boot-tal, Debianon kb. 450 MB memórát eszik nálam. Hátránya, hogy alapvetően más frameworkot használ az ablakok kirajzolására (Qt), mint az összes ezután következő (GTK+), ezért igazán jól csak a KDE-s programok futnak rajta.

- Unity: GNOME 3 alapú, az Ubuntu-t szponzoráló Canonical Ltd. fejlesztette ki. Kicsit tablet szaga van, mint a Win 8-nak. Nem valami testreszabható.

- GNOME 3: olyan, mint a Unity, csak kicsit kisebb és testreszabhatóbb. És persze kevésbé "feature-rich". Ubuntu GNOME-on van + Debianon Wheezy-n is alap.

- Cinnamon: Linux Mint alap asztali környezete, erre is fejlesztették. Szép, GNOME 3 alapú, egész testreszabható.

- MATE: GNOME 2 alapú, ez az asztal tekinthető az egyenesági leszármazottjának :D Linux Mint-re fejlesztették.

- Xfce4: GNOME 2 alapú, elég Windows XP szerű, jól testreszabható, kicsi és gyors. Én szerettem, de inkább KDE-re váltottam :D Xubuntun, Linux Mint Xfce-en van.

- LXDE: a neve is mutatja (Light X11 DE), ez egy kifejezetten pehelykönnyű asztal. Ennek ellenére nem csúnya. Sokat nem foglalkoztam vele, de elég ígéretes.


Vannak még más lehetőségek is, de ezek a legszélesebb körben támogatott asztalok. Álljon két említésre méltó még:

- OpenBox: Kicsi, #! (Crunchbang) Linuxra írták meg először. Szerintem randa.

- Enlightenment: Na ez egy érdekes dolog, Qt alapú, mint a KDE, de alapvetően más az ablakkezelője, mint az összes fenntebb említett DE-nek. Egyszer tuti felrakom Debianra, kár hogy csak testing repóban van :D


Ha kiválasztottad a megfelelő DE-t, akkor szerintem belevághatsz a Linux világba. Ha már otthonosan mozogsz Linux Minten, Ubuntun, akkor szerintem állj át Debianra, az a legstabilabb és a két másik említett disztró is erre épül. Ha már Debiant is meguntad, akkor jöhet pár keményebb disztró, amiket neked kell felépíteni telepítéskor:

Arch Linux, esetleg SourceMage vagy Gentoo. Ezeket nehéz telepíteni, még nehezebb konfigurálni, de amit nyersz vele, amiatt megéri, ugyanis eszeveszett gyorsak :D

2013. nov. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tömören: a főbb disztróknál telepítés közben az összes nyelv kiválasztható, a magyar is.


Ezek a disztrók itt találhatók: [link]


El lehet jutni a letöltőlinkekig...

2013. nov. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2013. nov. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

UHU,Black Panther OS.


Mindkettő magyar és ingyenes.


[link]


[link]

2013. dec. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!