Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Könnyen ki lehet cserélni a...

Könnyen ki lehet cserélni a gépben a dvd meghajtót?

Figyelt kérdés
Most vettük használtan a gépet, de pár napja nem jelzi a sajátgépben a dvd meghajtó ikont. Az eszközkezelőben sárga felkiáltó jel van mellette és azt jelzi, hogy nem indítható el (10-es kód). Valaki azt írta, hogy elromlott. Van egy másik gépem. Könnyen át tudom cserélni a dvd meghajtót. Csak pár csavar fogja? Légyszí, aki tudja, írja le rendesen. Én egy 28 éves anyuka vagyok és szeretném megcsinálni, hogy jó legyen.
2013. nov. 28. 07:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Összesen 4 csavar foghatja két oldaláról a meghajtót (ennél több nincs, de kevesebb is lehet). A hátsó részén van két kábel, a legelterjettebb tipusokon van egy széles és egy keskeny csatlakozó. Ezt a két csatlakozót a csere után csak egyféleképpen tudod visszatenni. De hogy még könnyebb legyen, a széles kábelnek van egy szála az egyik szélén, ami eltérő színű a többitől, ennek a szálnak azon az oldalon kell lennie, amelyikhez a keskenyebb csatalkozó tartozik.


Remélem nem volt érthetetlen. Direkt nem haszáltam szakzsargont. :)

2013. nov. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Meglepően gyakori, hogy csak a tápkábel "fáradt el" kicsit. Ilyenkor táp kihúz, és párszor megcsavarva visszadug (mármint néhányszor elforgatni a kábellel párhuzamos tengely körül a csatlakozót és a kis megtekertséget megtartva visszacsatlakoztatás a drivehoz)
2013. nov. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!