Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik linux alapú operációs...

Melyik linux alapú operációs rendszert ajánljátok programozásra?

Figyelt kérdés

-Ubuntu kizárva(sehogy nem akar rámenni a gépeimre)

-Ezen kívül bármelyik jöhet!


2013. nov. 30. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, milyen gépről van szó és milyen programozási nyelvhez szeretnél Linuxot használni?


Mert ajánlhatunk bármilyet is, ha vagy nem akar rámenni a gépedre (Ubuntu esetén mi volt ennek a jele? Melyik verziót szeretted volna feltelepíteni?), vagy neked nem lesz szimpatikus (mert a Linux bár felhasználóbarát, megválogatja a barátait ;) és ezen szempontból az Ubuntu "barátkozósabb").


Hogy előzetesen javasoljak párat - hogy az elterjedtebb disztribúcióknál maradjunk - esetleg Linux Mint (ez egy Ubuntu-klón), vagy Xubuntu esetleg Lubuntu (ezek az Ubuntu XFCE illetve LXDE ablakkezelővel spékelt változatai, melyek kevesebb erőforással is beérik).

2013. nov. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ubuntun egyszerűen becrash-elt az install kb. a felénél.

A gépemmel minden rendben elég korszerű.

C, és assembly nyelvet használok néha c++-t.

De nem csak ezért em szeretem az ubuntut, egyszerűen nem vagyok oda a unity-ért, és jobban szeretem a régebbi gnome, vagy KDE féleségeket. A régebbi ubuntu ami még gnome-ot használt az meg már nem jó mivel nincs támogatása, egy csomó szoftver csak az újabb verziókban van stb..

2013. nov. 30. 13:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Ha már az Ubuntu nem jött be, próbáld meg a Debian-t, ott nincs unity.
2013. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem az ubuntu, csak a unity.
2013. nov. 30. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:
A Lubuntu nagyon jó szerintem. Én a 12.04-et használom és eddig nem tudtam belekötni semmibe. :) Annyi tanácsom azért lenne, hogy 32 bitest telepítsd inkább pae kernellel, ne a 64 bitest.
2013. nov. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csxeba ***** válasza:

Ha Ubuntu nem ment fel telepítéskor, szerintem a derivatívái sem fognak. Esetleg a Linux Mint, mert ott azért megheggesztgetik az Ubuntu hibáit. Megpróbálhatod esetleg a Fedorát, ott minden mindig a legnaprakészebb vagy openSUSE-t, ha szereted az agyonkonfigolható rendszereket.

Ha a stabilitás a fő szempont, akkor Debian.

Ha pedig gyorsaság, akkor valamelyik forrás alapú disztró, mint a SourceMage vagy a Gentoo Linux. De ezek elég nagy falatok. Arch Linux sem rossz, bár nem könnyű feltelepíteni, de ha fent van, ugyanolyan, mint a többi.


Unity helyett ajánlom a KDE-t, nekem eléggé bejött. De meglepő módon az LXDE sem csúnya (méretéhez képest), sőt sztem szebb, mint az Xfce.

2013. dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!